Asos

ASOS.com je jedním z největších prodejců módy na světě. E-shop Asos.com doručuje módu téměř do celého světa. Dle oficiálního webu v současnosti ASOS prodává oblečení od zhruba 850 světových módních značek. Ročně pak expeduje okolo 80 000 módních kousků. Asos vznikl v roce 1999 v Londýně pod názvem „As Seen On Screen“. Název ASOS je pak zkratka těchto čtyř slov. Filozofie společnosti vycházela z nedostatku dostupné módy, kterou lidé mohli vidět na hollywoodských hvězdách a idolech v televizi – proto As Seen On Screen.

Značka ASOS skýtá řadu módních řadovek, přičemž každá z nich nabízí trochu něco jiného. ASOS Design se speecializuje na nejnovější módní trendy a své módní oblečení produkuje ve všech velikostních variantách, které spadají pod jednotlivé sub-brandy – ASOS Curve, ASOS Tall, ASOS Petite a ASOS Maternity.

ASOS Edition se specializuje na elegantní módu vhodnou na speciání příležitosti, jako jsou plesy nebo svatby. ASOS White se soustředí na každodenní využití, prim zde hrají spíše oversized střihy šmrncnuté jednoduchým minimalistickým designem. ASOS Made in Kenya – jak již název napovídá ASOS Made in Kenya prodává výhradně módu vyrobenou v Keni firmou SOKO. Vize firmy SOKO je podpořit keňský módní průmysl a dát tamějším lidem smysluplnou práci s férovým ohodnocením. Typické africké střihy, barvy a motivy jsou přetaveny díky této spolupráci v unikátní módní kousky, které mohou nosit lidé po celém světě. Koupí těchto módních kousků jsou podporovány chudé keňské komunity, které se bez cizí pomoci bohužel neobejdou. ASOS také často kolaboruje se světovými celebritami a módními návrháři. Tyto spolupráce jsou zahrnuté pod brand ASOS collabs.

ASOS kamenné pobočky v Praze a dalších městech

Mnoho lidí by rádo navštívilo „offline“ kamenné obchody ASOS – bohužel toto přání je momentálně nereálné. ASOS aktuálně neplánuje otevření kamenných poboček ani v Praze, ani jinde na světě. Trend kamenných poboček, které kombinují online a offline svět tak bohužel zákazníci obchodu ASOS na živo neokusí.

Asos - Nejnovější zprávy a novinky: