Hygge styl v dámském šatníku

Hygge styl je velice oblíbený především v oblasti bydlení, začíná se ale projevovat i v módě, což je jedině dobře. Pokud máte pocit, že váš šatník nutně potřebuje změnu, pak jste tady správně. Dovolte hygge stylu, který má kořeny v Dánsku, ovládnout váš šatník. Nebudete litovat.

Co je hygge styl?

Pro slovní spojení „hygge styl“ neexistuje doslovný překlad, můžeme si jej ale vysvětlit jako pocit, kdy jste naprosto spokojené, nic vám nechybí, cítíte se dobře a užíváte si naplno přítomný okamžik. Přesně takhle totiž žijí Dánové a právem se řadí mezi nejšťastnější lidi na světě. U sebe doma se obklopují věcmi, které jim pomohou zbavit se stresu, zlepší jim náladu a pomohou jim relaxovat.

Věřte nebo ne, ale základy hygge stylu se dají skvěle použít i v dámském šatníku. Chcete to vyzkoušet? Tak do toho!

Přírodní materiály

Hygge styl fandí přírodním materiálům, které řadí před syntetiku a další umělotiny. Možná k přírodním materiálům zrovna dvakrát netíhnete, měli byste to alespoň zkusit. Přírodní materiály jsou příjemné a oblečení z nich vyrobené je pohodlné. A nemusíte se bát, že byste v takové módě vypadali jako v pytli, to vážně nehrozí.

Tlumené tóny

Pokud lze ještě nějak definovat hygge styl, pak je to jednoznačně pohoda. V bytovém designu se mimo jiné projevuje tlumenými tóny, které navozují pocit relaxace. Proč na tmavší odstíny nevsadit i v oblékání? Nemusíte se spoléhat pouze na černou, do toho vás nutit nebudu. Velmi pěkně vypadá například i tmavší zelená nebo hnědá, to jsou ty správné barvy!

Jednoduché šperky

Hygge styl sází na jednoduchost, přeplácané a přehnané věci u něho nemají sebemenší šanci. A to se dá skvěle aplikovat i ve vašem šatníku! Místo výrazných a masivních šperků dejte přednost jednoduchým a decentním kouskům, které ozvláštní váš outfit, ale zároveň nebudou působit jako pěst na oko.

Maximální pohodlí

Pokud svůj šatník chcete zařídit v hygge stylu, připravte se na to, že ve vaší šatní skříni zavládne maximální pohodlí. I o tom totiž tento styl původem z Dánska je: o komfortu a pohodlí, kterým se obklopíte. Volnější střihy jsou tak přesně to, na co byste měli vsadit.

Foto: H&M, ASOS.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.