Espadrilky na konec léta: které unosíte k sukni a které vybrat k šatům?

Espadrilky jsou na léto naprostá bomba. Stačí je nazout a můžete běžet, ať už vás vaše kroky zanesou kamkoli. V posledních letech se těší stále větší popularitě a na chuť jim přichází stále více z nás. A to je dobře, protože espadrilky vypadají vážně skvěle!

Jejich domovem je prosluněné Španělsko

Věděli jste, že domovem pohodlných espadrilek je sluncem zalité Španělsko? Možná vás tahle skutečnost ani nepřekvapí, vždyť tyhle botičky jsou synonymem pohodlí, volnosti, odpočinku a mnozí z nás si je už tak nějak automaticky spojují s pobytem u moře.

Espadrilky připomínají sandály, jsou ale daleko pohodlnější. Ani v horkých dnech netlačí, jsou nesmírně komfortní, příjemně vzdušné. Zkrátka jasná volba i pro babí léto, které tu bude co nevidět. Máte na to stejný názor?

Co jsou vlastně zač?

Espadrilky jsou volnočasové botky, které se skvěle hodí večer s kamarádkou do baru, odpoledne s rodinou na pláž nebo ráno na nákupy do města. Nejsou žádnou novinkou, největší boom zažívaly v 80. letech, kdy je nosil snad každý. Poznávacím znamením je provázková podrážka, tradiční espadrilky jsou z plátna, jsou lehoučké, pohodlné a trendy.

Semišové, kožené, s flitry i výšivkami

Espadrilky jsou hit, který nezasáhl jen málokoho. Do karet jim hraje i skutečnost, že jsou k dostání v tolika lákavých provedeních, že je jim opravdu jen velmi těžké odolat. Ať už si vyberete espadrilky semišové, z pravé kůže, zdobené barevnými flitry nebo s krásnou výšivkou, zaručeně s nimi uděláte parádu.

Hodí se k šatům i džínám

Tyhle trendy botky si můžete obout úplně k čemukoli. Je totiž úplně jedno, po čem ráno (možná ještě v polospánku) sáhnete, protože ať už to budou džíny, sukně, overal nebo romantické šaty, bude to vypadat jedním slovem báječně.

Foto: Unsplash.com, ASOS.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.