Krátké účesy frčí i v roce 2023. Obzvlášť v létě. Vhodný střih vás navíc příjemně omladí

woman wearing white sun hat

Krátké účesy jsou pro řadu žen variantou, jak docílit radikální změny a přitom stále zůstat trendy. Rok 2023 přináší nové trendy a inovativní styly, které dokážou dodat vašemu vzhledu šarm a osobitost. Pokud přemýšlíte o změně účesu a zkrácení vlasů, následující trendy vám mohou poskytnout dostatek inspirace!

Pixie Cut s texturou

Pixie Cut je stále oblíbeným účesem, který má tu schopnost, že dokáže přidat vašemu celkovému looku šmrnc a hravost.

Trendy v roce 2023 sází o něco víc než v předchozích letech na texturovaný styl. Zkuste klasický pixie účes letos trochu oživit. Nechte vrchní vlasy delší a jemně je prostříhejte. Tím dosáhnete většího objemu a textury. Tento styl je skvělý pro ženy s různými tvary obličeje a dodává jim moderní a sebevědomý vzhled.

Foto: Shutterstock

Blunt Bob

Účes zejména v zahraničí zvaný jako „bob“ je trvalou klasikou, která nikdy nevyjde z módy. Jedná se v podstatě o mikádo. V roce 2023 je i dle zahraničních médií velmi oblíbená varianta nazývaná jako „blunt bob“. Tento styl je charakterizován rovnými a jednotnými konci vlasů, které přidávají na eleganci.

Může být nošený v různých délkách, od brady až po ramena. Blunt bob je minimalistický a sofistikovaný účes, který perfektně zapadá do moderního životního stylu. Navíc má tu schopnost, že dokáže náramně omladit.

Foto: Shutterstock

Krátké vlasy s mikropony

Mikropony jsou velkým hitem v roce 2023. Co to ale vlastně znamená? Mikropony jsou krátké části vlasů, které jsou ostře střižené a sahají blízko k očím. Obvykle se nacházejí na přední části hlavy a slouží k rámování obličeje.

Mikropony jsou často používány jako výrazný prvek účesu a mohou dodat ženě sofistikovaný, hravý nebo odvážný vzhled, v závislosti na tom, jak jsou střiženy a jak jsou kombinovány s ostatními prvky účesu. Mohou být různých délek a tvarů, a lze je upravit podle individuálních preferencí a tvaru obličeje.

Mikropony dodávají tváři rámec a zdůrazňují rysy. Jsou skvělou volbou pro ženy s výraznýma očima.

Foto: Archzine

Retro vlny

Retro vlny jsou opět v kurzu a nabízejí elegantní a ženský vzhled. Tento styl se nejlépe hodí pro ženy s krátkými bobovými účesy. Použitím kulmy nebo natáček můžete vytvořit krásné vlny, které připomínají klasický retro styl á la 80. léta. K fixaci doporučuje použít texturovací spreje, aby se vlny lépe udržely a získaly na objemu.

Mohawk-Inspirované účesy

Pro ženy, které si přejí vytvořit výrazný a odvážný vzhled, jsou mohawk neboli „číra“ v roce 2023 tou správnou volbou. Tento styl zahrnuje ostře stříhané boční partie a výrazný objem na vrchní části hlavy. Mohawk lze upravit v závislosti na vaší délce vlasů a preferencích. Můžete ho nechat měkký a ženský, nebo zvolit drsnější a punkový styl.

Foto: Shutterstock

Krátké účesy pro ženy nabízejí mnoho možností pro osobní vyjádření a zdůraznění vlastního stylu. Důležité je vybrat takový účes, který se bude hodit k vašemu tvaru obličeje a bude v souladu s vaší osobností. Nebojte se experimentovat s novými trendy a nechte i v roce 2023 své vlasy mluvit za vás!


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.