Obujte na jaře tenisky! Trendy ze zahraničí dorazily i k nám

Tenisky patří bezesporu k nejpopulárnější obuvi, kterou si zamiloval doslova celý svět. Módní značky všech cenových hladin nechávají ve svých kolekcích vždy prostor i pro tento typ obuvi. Výjimkou nejsou ani nejluxusnější módní značky, jako je Louis Vuitton, Gucci nebo Dolce & Gabbana a nebo naopak fast-fashion stálice jako H&M, ZARA, nebo třeba C&A. Tenisky zkrátka vládnou módnímu světu. V dnešním článku se proto podíváme na žhavé trendy, které budou letos na jaře dominovat.

Popularita tenisek se ještě výrazněji propsala do našich šatníků a botníků s celosvětovou pandemií, která dala zelenou všem módním trendům vycházejícím z pohodlného oblékání a obouvání, kam nošení tenisek neodmyslitelně patří.

Tenisky dnes můžeme v klidu vynosit k šatům, což platí pro dámy a dokonce i k oblekům, což oceňují muži, kteří se rádi oblékají elegantně, ale zároveň chtějí svému outfitu propůjčit i jistou dávku tzv. nedbalé elegance.

Bílá je nesmrtelná

Napříč módními trendy platí, že bílá barva je nesmrtelná a nejinak je tomu i v oblasti tenisek. Pánské i dámské tenisky v bílé barvě jsou zkrátka nadčasové a aktuální trendy nehovoří jinak.

Letošní trendy se nesou v retro stylu 80. a 90. let. V kurzu tak jsou například tenisky na platformě nebo tenisky basketbalového stylu.

Chcete-li klasickou bílou barvu trochu ozvláštnit, zkuste „obnošený“ look ve formě krémové bílé až béžové.

Foto: Shutterstock

Barvy k jaru patří

Veselé a pestré barvy k jarnímu období patří. Bílá barva je sice fajn, ale občas je nutné vykročit ze strohé elegance vpřed barevnému šílenství. S pestrými barevnými kombinacemi chybu neuděláte nikdy. Ozvláštněte svůj outfit o trendy barevné tenisky, které sází na výrazné odstíny žluté, červené nebo růžové.

Pastelové barvy fungují i na teniskách

Pastelové barvy patří k oblíbeným jarním odstínům a skvěle vyniknou i na teniskách. Podobný styl si oblíbila i módní diva Emily Ratajkowski.

V případě sázky na pastelové odstíny platí, že méně je více. Volte takové tenisky, které nepřekypují nejrůznějšími detaily, ale působí spíše minimalisticky. Pastelový odstín je sám o sobě natolik výrazným prvkem, že další detaily není nutné přidávat.

Sportovní styl

Od elegance ustupme. Sportovní styl v nejryzejší formě můžete obout do města, do klubu i do společnosti. Kousky od průkopnických značek, jako jsou Adidas, Puma nebo Reebok ve svých kampaních sází na sportovní vzezření, které skvěle funguje i v rámci volnočasových outfitů.


Co říkáte na náš výběr žhavých trendů pro letošní jaro? A jaké tenisky jsou nejblíže právě vašemu stylu? Dejte vědět v komentářích!


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.