Louis Vuitton

Snad téměř celému světu je v dnešní době známá obchodní značka Louis Vuitton, ať už ji přímo nakupuje nebo o ní slyší v televizi, avšak znáte její opravdový příběh? Víte, kdo značku založil a odkud vlastně pochází? Za mnohé z vás jistě mohu odpovědět záporně, a tak se vydáme do dávné historie, kde se dozvíte více.

Obchodní značka byla založena v roce 1854 stejnojmenným zakladatelem, proto se pyšní tímto názvem. Louis Vuitton tehdy odešel z domu a šel „po svých“. Na své cestě dělal různé práce, aby si vydělal peníze potřebné k putování. Celý jeho nápad se zrodil ve Francii, v hlavním městě Paříži. Nejvíce se proslavil díky výrobě kufru s plochým dnem, na který použil plátno tzv. Trianon – dělal kufr lehčí. Kufry střežil číselný zámek, díky kterému se do něj nikdo cizí nedostal. Dnes se zámky používají v téměř nezměněné podobě.

Jaký styl vlastně značka vyznává? Zajímá se především o luxusní módu, a to zejména výrobou kabelek, koženého zboží, kufrů, hodinek, šperků, bot, slunečních brýlích, apod. Produkty seženete zejména v samostatných buticích, obchodních centrech či na webu. Mezi nejvýznamnější zajisté patří kolekce Masters, kde se výrobci nechali inspirovat výtvarnými díly. Na kabelkách jsou vyobrazeny např. Snídaně v trávě Éduarda Maneta, Lekníny Clauda Moneta, Nádherná země Paula Gaugina, Starý Řím J. M. Turnera, aj.

Každá módní značka nosí své „ikony“. Firma dlouhodobě spolupracuje s některými herečkami. Nejčastěji je obsazovaná Angelina Jolie, Jeniffer Lopez a Hayden Christensen. V řadě významných osobností najdete i českou topmodelku Evu Herzigovou. Důležitá je však propagace, která rozhodně nechyběla, ať už ve formě bilboardů či reklamou v módních časopisech.

Světová módní značka se díky své popularitě vyšplhala velmi vysoko a tudíž mohla otevřít několik obchodů i v jiných zemích EU, a dokonce i ve světě. Mezi ně patří např. v Itálie, Německo, Velká Británie, Moskva a Budapešť. I Česká republika se může tímto luxusním obchodem pyšnit, a to v Praze, v Pařížské ulici. Díky vysoké návštěvnosti a spokojenosti s produkty se prostory obchodu nedávno zvětšovaly. Dále zde naleznete i jiné významné módní značky jako jsou Gucci, Prada, Dolce & Gabbana.

Louis Vuitton - Nejnovější zprávy a novinky: