Jak získat nádherné kudrliny. Máme rady expertů

tilt-shift lens photography of woman sitting near wall during daytime

Mít krásné a definované kudrliny není jen otázkou genetiky, ale vyžaduje to určitou kombinaci dovedností, správných produktů, nástrojů a trpělivosti. Profesionální kadeřníci znají několik osvědčených triků, které mohou pomoci každému dosáhnout dokonalých kudrlin. Zde je náš expertní průvodce, se kterým můžete získat nejvýraznější kudrny, jaké jste kdy měla.

Nepodceňujte hydrataci

Kudrnaté vlasy mají jedinečnou potřebu více vlhkosti a hydratace než rovné vlasy. Kudrnaté vlasy často trpí suchostí, protože přirozené oleje z pokožky hlavy nemají snadný postup po vlasovém vlákně. Používejte hydratační produkty, jako jsou leave-in kondicionéry, abyste zajistili optimální výživu pro vaše kudrny.

Pozor na hromadění produktů ve vlasech

S údržbou kudrnatých vlasů často přichází používání různých produktů, ale jejich nánosy na vlasech můžou vést k nepříjemnostem. Nahromaděné produkty ve vlasech způsobí, že vaše kudrny budou vypadat matně a ztratí svou hezkou definici. Pravidelně používejte čisticí šampony a zvažte dvojité mytí, abyste odstranili přebytečné produkty z vlasů a obnovili jejich svěžest.

Woman in Black Shirt Spraying Hair Spray
Foto: Pexels

Styling mokrých vlasů

Nejlepší čas na úpravu kudrlin je ihned po umytí a hydrataci, kdy jsou vlasy stále vlhké. Stylingové produkty aplikujte od poloviny vlasů ke konečkům. Aplikujte je jemně prsty, abyste dosáhli hladkosti a přirozeného tvaru kudrlin. Ideálně vlasy upravujte v předklonu pro dosažení většího objemu.

Prsty jako stylingový nástroj

Přirozené schnutí vlasů na vzduchu nebo fénování s difuzérem jsou skvělé způsoby, jak získat objem a definici kudrlin. Ale existuje i pokročilejší způsob, jak upravit kudrnaté vlasy: omotat každou kudrlinku kolem prstu. Tato metoda je sice zdlouhavá, ale výsledky mohou vydržet až týden.

Teplo využívejte opatrně

Při používání fénů s difuzéry je důležité chránit vlasy před přehřátím, které může způsobit trvalé poškození. Používejte ochranné prostředky a nenastavuje teplotu příliš vysoko. Cílené využívání tepla na kořínky může pomoci urychlit sušení a podpořit trvanlivost kudrlin.

Pravidelný střih

Nepodceňujte pravidelné zastřihávání konečků vlasů. Stříhání udržuje vlasy zdravé, předchází rozštěpeným konečkům a podporuje nový růst. Obecně se doporučuje stříhat vlasy každé dva až tři měsíce, individuální potřeby se však mohou lišit.

Zdroj: hindustantimes.com/htcity/htcity-showstoppers/curly-hair-woes-in-the-hot-weather-heres-what-to-do-101712228177834.html


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.