Aprílové počasí si žádá módní kousek, který je teď opravdovým trendem. Navíc lichotí každé postavě

woman sitting on concrete stairs

Nastává čas, kdy si z nás počasí dělá legraci a každý den je úplně jiné. Ideální období na nošení jarní parky, která zahřeje při sychravém dni, ale zároveň nepropotíte triko, pokud vykoukne sluníčko. Některé střihy mohou dokonce lichotit postavě a zdůraznit ženské křivky.

Jak poznáte parku? Jedná se o bundu, kterou nepřehlédnete

Parka je funkční dlouhá bunda, která je jako dělaná například na trávení času v přírodě. Bývalo zvykem, že se tento typ dlouhé bundy vyráběl především v khaki odstínu. To nebyla náhoda. Původně totiž parku nosili zástupci americké armády. Ačkoliv historie parky sahá ještě o kousek dál, právě vojáci americké armády parku proslavili. Módní návrháři už jen přenesli tuto bundu mezi módní trendy a vylepšili jí o dokonalý střih a nenápadné detaily.

Foto: Lindex

Lichotivý střih zvýrazní ženský pas a ochrání vaše zdraví

Ačkoliv je parka volného střihu, v drtivé většině se v pase ukrývá pásek na stažení. Stažení pásku jednoduše zdůrazní sexy ženské křivky a z obyčejné vytahané parky se rázem stane bunda, která lichotí každé postavě. Některé druhy parky zdobí pásek na stažení také ve spodní části lemu nebo na rukávech, což může být v kombinaci zajímavým oživením. Ideální délka parky je těsně nad kolena. V této délce kopíruje bunda vaši postavu, kterou opticky zeštíhlí a prodlouží nohy. Navíc budete v teple a nehrozí vám nachlazení při každém posazení na studenou lavičku.

Barvy, které rozzáří každý den i nadčasová klasika

Než si vyberete vaši novou jarní parku, rozmyslete si, v jaké barvě tento typ bundy chcete pořídit. Budete věrná nadčasové klasice, kterou je nesmrtelná černá? Zkusíte khaki barvu, která byla základním barevným odstínem parky? Nebo chcete po dlouhé zimě rozzářit každý den a vsadíte na pastelové barvy, které jsou hravé a svěží? Ani s jednou barvou nešlápnete vedle. Zajímavou alternativou je ale také námořnicky modrá, která je elegantní a nechá vyniknout zlatým detailům.

Vynosíte parku i jinam, než do přírody? Ano!

Parka je skvělým parťákem na volný čas. Pokud ji ale chcete vynosit i k podpatkům, nebo teniskám na platformě a dodat jí kapku nedbalé elegance, držte se pravidla – méně je někdy více. Vybírejte z typů, které jsou decentní a minimalistické. Třeba béžová parka s černými detaily, kterou zdobí pouze dvě postranní kapsy a saténový pásek v pase. Tu vynosíte i do práce. Ikonickou parku módní značky Burberry vám také nemusíme představovat, že? Nechejte se inspirovat jednou z nejluxusnějších módních značek, parka toho v sobě skrývá mnohem více.

Zdroj: redonline.co.uk/fashion/buyers-guide/g522316/trench-coats/


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.