C&A

C&A je belgicko-německo-nizozemský řetězec s módním oblečením, který má maloobchodní prodejny v mnoha evropských zemích včetně České republiky, Slovenska, Rakouska, Francie, Německa, Maďarska, Lucemburska a podobně. Dokonce se nachází několik poboček například v Mexiku, Brazílii a Turecku. Sídlo firmy se nachází v Bruselu a Düsseldorfu.

Samotná zkratka C&A se skládá z prvních písmen jmen zakladatelů, jimiž byli Clemens a August Brenninkmeijerovi.

C&A prodává značky jako Angelo Litrico, Avanti, Canda, Clockhouse, Here+There, Palomino, Rodeo, Westbury, Yessica, Yessica Pure a Your Sixth Sense.

Rodina Brenninkmeijerových patří mezi nejbohatší rodiny v Nizozemsku, nicméně rodina momentálně žije ve Švýcarsku, kde má založenou i společnost Corfa Holding AG, pod kterou spadá kromě jiných i skupina C&A.

Bohatá historie společnosti C&A

Historie společnosti se začala psát v roce 1841. Clemens a August Brenninkmeijerovi založili textilní společnost v nizozemském městě Sneek. Od samotného počátku se společnost jmenuje C&A.

V 90. letech 20. století se začali bratři specializovat na konfekční oblečení. První expanze nastala v roce 1893, kdy byl otevřen obchod v Amsterdamu, přičemž do roku 1910 bylo v Nizozemsku otevřeno celkem deset obchodů C&A s levným oblečením. V roce 1911 nastala mezinárodní expanze a světlo světa spatřil obchod v německém Berlíně.

Obrovský úspěch měl nadnárodní řetězec s oblečením ve Velké Británii. Obchody se nacházely na hlavních ulicích, nicméně postupem času začaly společnosti konkurovat další značky jako H&M, Tesco či Zara. V roce 2000 společnost oznámila, že stáhne svou značku z britského trhu, přestože na něm působila od roku 1922. Poslední maloobchodní prodejny byly ve Velké Británii zavřeny v roce 2001. Primark koupil hned 11 obchodů, které původně patřily C&A.

V červnu roku 2009 se prodejce oblečení stáhl také z argentinského trhu.

Se společností C&A spolupracovala zpěvačka Beyoncé, která v létě roku 2010 představila vlastní řadu oblečení zvanou Deréon. Oblečení se prodávalo právě v prodejnách řetězce C&A.

Prodej čínskému investorovi?

V roce 2018 se objevily spekulace, že rodina Brenninkmeijerových prodá společnost C&A nejmenovanému čínskému investorovi. Informace se objevily v německém zpravodajském časopisu Der Spiegel. Korporace Corfa Holding AG však ve svém prohlášení uvedla, že se zavazuje i nadále úspěšné vézt společnost C&A. Pustila se do transformace a do kroků, které mají zajistit růst společnosti. O prodeji sice nebylo nic zmíněno, nicméně v prohlášení bylo uvedeno, že nejsou vyloučeny spolupráce s čínskými partnery.

C&A představuje revoluci v odvětví oblečení a vytváří nový trh s obrovským potenciálem a nabídkou cenově dostupné módy.

C&A - Nejnovější zprávy a novinky: