Emily Ratajkowski

Herečka, podnikatelka a především modelka Emily O’Hara Ratajkowski má americké občanství, byla vychována v San Diegu, avšak narodila se v Evropě, konkrétně v Londýně. Objevila se v celé řadě filmů, seriálů, hudebních klipů a samozřejmě na titulních stránkách prestižních magazínů.

Emily Ratajkowski se narodila 7. července 1991 v Londýně svým americkým rodičům, kteří jsou učitelé. Je jedináčkem, po rodičích má anglický, irský, polský, německý a židovský původ. Když bylo Emily pět let, rodina se přestěhovala do Kalifornie. Její posedlost divadlem a herectvím však započala ještě v Londýně, první rolí byla Elsa v The Little Match Girl.


Emily Ratajkowski je hvězda instagramu. Na sociální síti jí sleduje přes 30 milionů fanoušků!


Evropa ji však ovlivnila ještě v něčem. Během svých dětských let s rodiči navštěvovala evropské nudistické pláže a zřejmě právě tyto návštěvy přispěly k tomu, že v dospělosti nemá problémy svléknout se před fotoaparátem nebo kamerou.

Modelkou již od 14 let

S modelingem Ratajkowski začala ve 14 letech, kdy podepsala kontrakt s newyorskou modelingovou agenturou Ford Models. O rok později už chodila na konkurzy do Disney a iCarly, avšak byla obsazována do rolí roztleskávaček nebo tyranek, s nimiž nebyla spokojená. Proto se rozhodla s herectvím přestat, dokud nebude tak slavná, aby si mohla role vybírat.

Mezitím vším se Emily snažila studovat. Chodila na střední školu San Dieguito Academy a později se přihlásila na univerzitu UCLA. Tam ale vydržela pouze rok, pak se rozhodla věnovat na plný úvazek modelingu. Později prohlásila, že studium na této vysoké umělecké škole bylo v rozporu s jejími uměleckými koncepcemi a nebavilo ji stýkat se se spolužáky.

Průlom v kariéře

Opravdu známou se Emily stala v roce 2013, kdy se objevila ve videoklipu Pharrella Williamse a Robina Thicka Blurred Lines. Spousta lidí sice video označilo za sexistické, ale Emily se za své tělo a ženskost nestydí. Díky Blurred Lines se Ratajkowski téměř přes noc stala sexsymbolem a otevřela se jí brána k herectví. Koneckonců, písni se přezdívá „Emily Ratajkowski song„.

Hrála milenku Bena Afflecka ve filmu Gone Girl, objevila se na obálce časopisu Cosmopolitan, zahrála si ve filmu Entourage, se Zacem Efronem se setkala při natáčení hudebního dramatu We Are Your Friends. Od té doby je ve světě skutečně známá a pravidelně se vyskytuje na obálkách módních časopisů.

Soukromý život

V minulosti Ratajkowski chodila s kreativním ředitelem Andrewem Drydenem, poté s hudebníkem Jeffem Magidem. Štěstí našla až s hercem a producentem Sebastianem Bear-McClardem, se kterým se vzali v roce 2018. V únoru 2020 oznámili, že čekají miminko.

Ratajkowski je otevřená možnostem využívat svou osobnost a tělo k podpoře postavení žen a ženské sexuality. Častokrát se odkazuje na svou maminku, profesorku angličtiny, která jí dala feministickou výchovu – umožnila jí pochopit, že může s radostí ukazovat své tělo, aniž by se musela omlouvat za to, jak vypadá.

Emily Ratajkowski - Nejnovější zprávy a novinky: