Minisukně vystřídají ještě kratší mikrosukně. Nalaďte se na trend jara 2022, na který sází i luxusní značky

Jarní sezóna už je za dveřmi, a proto jsme si pro vás přichystali inspirativní módní trend, bez kterého se letos na jaře neobejdete. V kurzu totiž budou minisukně a ne jen tak ledajaké. Prozradíme vám, které minisukně jsou letošním must have kouskem i jak je nosit.

Nepostratelná součást trendu Y2K

O módním stylu typickém pro 00′ léta s názvem Y2K jsme už psali. Nepostradatelnou součástí tohoto trendu jsou také minisukně. Ty se vrací zpátky na scénu po boku jiných výstředních kousků z přelomu milénia, jako jsou například crop trička nebo bokovky.

Módní trendy ale od přelomového roku 2000 prošly jistým vývojem. V kurzu tak nebudou stejné minisukně, které si pamatujeme. Budou více extravagantní a vy si je zamilujete stejně jako luxusní módní značky.

Foto: Shutterstock

Luxusní značky sází na mikrosukni

Pro luxusní značky jsou minisukně zdá se až moc dlouhé, a tak se je rozhodly délku ještě trochu zkrátit. Minisukni zkrácenou téměř o polovinu do svých kolekcí jaro/léto 2022 zahrnuly značky jako Dior, Miu Miu nebo Dolce & Gabbana.

Vždy si říkáme, že nás módní trendy už nemůžou ničím překvapit a pak přijdou návrháři s takovým kouskem, nad kterým se i my musíme pozastavit.

Chce to trochu přitvrdit

Po sezónách plných krajky, pudrových tónů a volánků to chce trochu přitvrdit. Módní trendy hlásí příchod koženky. Této originální látce se nevyhnou ani minisukně, které právě v kožence (či rovnou kůži) budou dost možná nejrozšířenější verzí. Trendy budou tyto sukně nejen v tradiční černé, ale i červené, bílé a modré.

Kombinace s jinými módními trendy vás potěší

Jsme rádi, že aktuální móda nezapomíná na módní stálice. Ke stylové minisukni různého střihu, barvy i vzoru se i v tomto roce budou s nadšením nosit tenisky nebo skeanersky. Ty navíc dodají celému looku více pohodlí a ležérnosti. Sneakers s vysokou platformou vám také opticky přidají nekolik centrimetrů navíc a v kombinaci s krátkým střihem sukně prodlouží vaše nohy.

Nebojte se kombinovat. K minisukni perfektně padne kupříkladu sako delšího střihu, oversized džínová bunda nebo třeba boho košile.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.