Červená barva

Červená je barvou odvážných. Vysílá do okolí spoustu signálu. A ani jeden nejde přehlédnout. Co vlastně dáváme okolí najevo, pokud si oblékneme červenou, bledě červenou nebo tmavě červenou? To vše zjistíte v následujícím článku.

Jaký má význam červená barva

Červená má spoustu významů. Některé jsou dosti kontroverzní. Může symbolizovat vášeň. Ale také vztek a zuřivost. Odkazuje na štěstí, ale lze si ji spojit i s klamáním. Jak vidíte, červená může být pozitivní i negativní. Zřejmě jste čekali, že prohlásíme, že červená je barvou lásky a vášně. To je sice pravda. Jenže představuje i válku a agresi. Velmi záleží na kontextu a situaci, stejně jako sytosti a odstínů.

Jak na vaše okolí působí sytě červená

Sytě červená je takový odstín, který známe například z přírody. Zkrátka červená v nezměněném stavu. Nemá žádné příměsi – černé, bílé ani šedé. Je spojována s dominancí a vítězstvím. Tato barva působí jako takový stimulant a vybízí nás k akci. Jen si vzpomeňte, jak rychle na červenou reagují zvířata i lidé. Cokoliv červeného se mihne před naším zrakem, okamžitě upoutá naši pozornost.

Co se lásky týče, tak vědecké studie potvrdily, že červená rozdmýchává emoce a sexuální zájem. Pokud se tedy ženy nebo muži obléknou do červené, mají větší šanci najít partnera.

Světle červená a její symbolika

Světle červená je červená, která byla smíchaná s bílou. Jde o bledý odstín červené, který se podobá růžové. Tuto barvu si spojujeme s láskou, laskavostí, soucitem a upřímností. A jelikož má bledě červená něco z bílé, lze ji spojovat také s čistotou a nevinností. Vzhledem k jejím vlastnostem je považována za barvu pro dámy, ale nevidíme důvod, proč by ji nemohli nosit i pánové.

Pokud si obléknete světle červenou, vaše okolí vás bude vnímat jako otevřené osoby, se kterými se dobře vychází a které rády komunikují. Budete pro ně mnohem přístupnější a rádi vyhledají vaši přítomnost. Zároveň dáváte najevo, že jste vnímaví a inteligentní.

Pokud to s ní však přeženete, okolí vás bude vnímat jako slabochy. Dejte si tedy pozor na to, jak jí nosíte. Světle červený outfit může být už příliš, volte raději světle červené doplňky. Zároveň je takové nepsané pravidlo, že světle červená se nehodí na formální akce, spíše na neformální setkání s přáteli či kolegy.

Tmavě červená a její význam

Tmavě červená – kaštanová či krvavě rudá. Tyto barvy v sobě mají spoustu z červené, ale také něco z černé. Reprezentují silné stránky červené: ambicióznost, dominanci, odvahu, vášeň a vztek. Z černé zase přibrali vážnost, sílu vést a sebevědomí.

Pokud váš outfit bude tmavě červený, okolí vás bude vnímat jako zodpovědné a spolehlivé, ale zároveň i odvážné a smělé. Tato barva je skvělá v případě, že chcete zaujmou, ale zároveň nechcete vyčnívat kvůli příliš zářivým barvám. Bez problémů ji můžete nosit jako hlavní barvu a klidně se do ní obléci od hlavy až k patě.

Jaký odstín červené je váš nejoblíbenější? A jak ho nosíte?

Červená barva v módě: