Džíny bokovky slaví velký návrat v roce 2022!

Nemůžete dopnout džíny po Vánocích? Pak pro vás máme špatnou zprávu. Do módy se vrací bokovky. Džíny, které si nedokážeme představit jinak než v kombinaci s crop topem, neutají vůbec nic a každé kilo navíc v oblasti bříška i boků bude patrné. Útěchou snad jen může být, že crop topy k bokovkám oblékneme nejdříve na jaře, takže ještě máme nějaký ten čas hodit se do formy.

Bokovky řadíme k Y2K trendům, tedy k módě okolo roku 2000. Objevují se i názory, že tehdejší neúprosná móda odhalených bříšek přispěla k rozvoji body-shamingu. Doba se však vyvinula a postupem času jsme se dočkali celospolečenských tendencí přestat oslavovat dokonale štíhlé tělo, ale brát za zcela normální „normální“ tělesné propozice bez jakékoliv zbytečné ostrakizace (a díky za to 🙏).

Nyní se zdá, že návrháři přišli s dobovou variantou bokových džín, které přeci jen nabízejí možnost „společenského reparátu“ a sází na volnější baggy střihy, kam se leccos schová (a alespoň zůstane více prostoru pro fantazii, že?).

Džiny zvané bokovky letos přicházejí v různých variacích. Krom již zmíněných baggy střihů narazíme i na populární stálice posledních alespoň pěti let, což jsou boyfriend džíny s efektními prostřihy navozující obnošený styl.

Otázka do pléna – budeme znovu svědky odhalených kalhotek, které budou vyčuhovat z bokovek? 🤔

Co říkáte na staro-nový trend, který se letos vrací s plnou parádou? Dejte nám vědět svůj názor v komentářích!


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.