Y2K. Módní trend roku 2000, který milovala Britney Spears, se vrací se vší parádou

Máme tu nový módní trend, který je pro mnohé tajemstvím. Přesto se jedná o trend, který je, jak je tomu u módy zvykem, inspirovaný minulostí. A to konkrétně přelomem devadesátých let a přelomovým rokem 2000. Pojďme si o tomto trendu říct něco více, ať víme, co se bude nosit.

Původ názvu Y2K vás překvapí

Než se podíváme na jednotlivé oblečení, zastavit bychom se rozhodně měli u původu názvu módního trendu Y2K. Pokud v názvu hledáte zkratku slov, které nějak souvisí s módou, mýlíte se. Ale nebojte, i my jsme byli úplně vedle. Zkratka Y2K v sobě skrývá pojem Problém roku 2000. Ten byl spojován s problémem přechodu počítačů a počítačových programů do nového roku 2000. Ačkoliv se to dnes zdá jako vtip, v roce 2000 se jednalo potenciálně o velký problém.

Programátoři ve snaze šetřit počítačovou paměť zapisovali rok pouze pomocí dvou číslic. V důsledku toho mnohé programy chybně interpretovaly přelom roků 1999/2000. Některé prostě přecházely z čísla „99“ na číslo „00“, čímž pro ně bylo nemožné rozlišit roky 1900 a 2000, jiné roky nadcházející po roce 1999 (devatenáct set devadesát devět) interpretovaly jako 19100 (devatenáct set sto).

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Probl%C3%A9m_roku_2000

Kvůli této počítačové chybě tehdy hrozil absolutní kolaps, který měl mít za následek pád letadel, výpadek telefonních linek nebo celého bankovního systému. Apokalypsa naštěstí byla odvrácena. Přesto se jednalo o rok, který se zapsal do historie. A ta se nyní má opakovat v podobě módního trendu.

Y2K aneb co nosila Britney Spears?

Vzpomínáte na ikonický šatník zpěvačky Britney Spears? Nebo slavné dědičky Paris Hilton? Tehdy bylo in pravidlo „čím méně oblečení, tím lépe“. A nyní tomu nebude jinak. Zapomeňte na oversize basic kousky, v souladu s Y2K nastává éra crop topů a kousků na tělo.

Pro zpěvačku Britney Spears není tento trend žádnou novinkou. I po tolika letech je mu stále věrná.

Inspirace v Sexu ve městě

Módní inspiraci můžete také hledat v šatníku Carrie Bradshaw. Hlavní představitelka seriálu Sexu ve městě měla vždy extravagantní styl. A podle módního trendu Y2K je čas jej přenést z televizních obrazovek do reality. Metalické prvky různých barevných odstínů, kabelky tzv. bagetky, bláznivé sponky do vlasů nebo barevné šátky se hlásí zpátky na scénu. Co myslíte, má tento trend šanci uspět?