Modrá barva

Že je modrá dobrá, ví nejen skupina Žlutý pes. Je na ní něco uklidňujícího a zároveň magnetického. Dnes se podíváme na to, co modrá znamená v odívání a co o ní říká psychologie barev. Jaký má modré oblečení a doplňky efekt na lidi ve vašem okolí? To se dozvíte v následujícím textu. Seznamte se s touto barvou a naučte se, jak ji nosit.

Modrá barva má spoustu významů i odstínů

Modrá je barva klidu a vážnosti. Na jednu stranu dokáže povznést náladu. Na stranu druhou ale může také odkazovat na něco velmi vážného až tradičního. Její význam je tedy poměrně komplikovaný. Možná vám přijde divné, že se v jedné barvě ukrývá tolik symboliky. To je dáno právě tím, že se používá v mnoha odstínech. Každý totiž odkazuje na něco trochu jiného. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Sytě modrá

Sytě modrá je velmi intenzivní. V barevné kompozici patří mezi studené barvy. Sytou modrou si spojujeme s klidem, inteligencí, upřímností a sebevědomí. Tak jako oceán a nebe, které jsou rovněž modré, i tato barva vytváří pocit klidu a bezpečí. Studie odhalily, že podporuje schopnost koncentrace a podporuje kreativitu.

Jak nosit sytě modrou

Pokud chcete, aby vás lidé vnímali jako klidné, inteligentní a upřímné, nezapomeňte zařadit sytě modrou do vašeho šatníku. Ač se o této barvě říká, že s ní nemůžete šlápnout vedle (stejně jako u černé, bílé a šedé), buďte opatrní.

Muži v takto saturované barvě nemusí vypadat dobře, pokud se do ní oblečou od hlavy až k patě. Naopak ženy v ní zazáří. Více než mužům jim totiž sluší zářivé a plně saturované barvy, jako je právě sytě modrá. Můžete ji zvolit jako hlavní barvu vašeho outfitu. Nebo sáhnout pouze po doplňku v této barvě – kravatě, botách, šálu nebo ponožkách.

Světle modrá

Jelikož se světle modrá získává smícháním modré a bílé, má tato barva něco z vlastností obou. Čistota, nevinnost a upřímnost bílé se projevuje ve světle modré. A ta díky tomu vyvolává pocit míru, přívětivosti, mládí a věrnosti. Díky této barvě na lidi budete působit jako někdo, s kým se dobře vychází, kdo je klidný a především důvěryhodný.

Jak nosit světle modrou

S bledě modrou se nejčastěji setkáte na džínovině. Ať už se rozhodnete pro kalhoty, džínovou košili nebo bundu, na okolí budete působit jako pohlazení na duši. Svůj efekt neztratí ani v doplňcích – vybavte se bledě modrou čepicí nebo kulichem, který podtrhne váš outfit.

Tmavě modrá

Tmavě modrá je díky černému elementu elegantní a sofistikovaná. Pokud se obléknete do tmavě modré, do okolí budete vyzařovat autoritu, inteligenci, sebevědomí, důvěryhodnost a také pocit moci.

Jak nosit tmavě modrou

Tmavě modrý oblek vždy zanechá hluboký dojem. Jde o ideální alternativu okoukaných černých obleků. Většina lidí tmavě modrou zbožňuje, a tak existuje tisíc dalších způsobů, jak ji unosit. Sáhněte například po roláku, bundě nebo šatech v této barvě.

Modrá barva v módě: