Růžová není jen pro Barbie, má jedinečnou schopnost omladit každou ženu. Jak tuto barvu nosit?

Jen růžová to může být, zpívá se v písni Pink od Ilony Csákové. Nejenže je růžová velice oblíbená u malých slečen, ihned se nám také vybaví i panenka Barbie, pro kterou je tato barva typická. V módě však může být velice ošemetná, a tak ji do svého šatníku mnohdy raději ani nezařazujeme. To je ale škoda. Růžová barva totiž nemusí slušet jen panence Barbie. Tajemství tkví ve správném kombinování.

Růžová od hlavy až k patě? Raději ne

I v tomto případě platí zlaté pravidlo, že všeho moc škodí. Vyhněte se tomu, aby váš outfit byl celý růžový. Pokud tedy nechcete vypadat jako Elle Woodsová ve filmu Pravá blondýnka. Zvolte v tomto odstínu raději sukni nebo například bundu, která podtrhne celý outfit. Postačí i doplňky, například kabelka nebo lodičky. 

Pomohou i vzory

Pokud máte něco růžového, (například šaty, tričko, halenku) co má navrch nějaký vzor, je to správná volba a nemusíte se v tomto případě příliš bát módního faux pas. Vzory utlumí vliv růžové a zajistí, že nebude tolik bijící do očí.

Foto: Shutterstock

Zvolte správný odstín 

Křiklavá neonová růžová? Raději ne. Možná jen nějaký drobný doplněk. Dejte spíše přednost jemným pastelovým odstínům, se kterými nemůžete šlápnout vedle.

Doplňte svůj outfit neutrálními tóny

Ať už si na sebe obléknete růžové tričko, halenku nebo šaty, pro zbytek outfitu zvolte neutrální tóny, jakými jsou černá, šedá, bílá nebo hnědá. Tyto barvy zlepší celkový dojem outfitu, a zároveň nenápadně upozorní na růžovou, u které sice nechcete, aby křičela do světa, ale zároveň chcete, aby byla vidět. Perfektně také funguje dohromady s modrou!

Foto: Shutterstock

Vsaďte na růžové rty

Pokud ve svém šatníku nemáte nic růžového, ale přesto máte pocit, že tuto barvu na sobě zkrátka musíte mít, zkuste rtěnku v jakémkoliv odstínu růžové. Nejvíce podle nás sluší brunetkám, ale samozřejmě i blondýnky si jistě přijdou na své. Navíc ve spojení s černým outfitem bude výsledný look dokonalý.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.