Hnědá barva

Hnědá barva do okolí vyzařuje velmi příjemnou energii. Zároveň vám dodá na důležitosti. Nejlepší její vlastností ale je, že skvěle vypadá. Je však důležité to s ní nepřehnat a vědět, jak ji nakombinovat. Chcete vypadat vkusně? Sáhněte po hnědé.

Co znamená hnědá barva

Tak jako většina barev, také hnědá má pozitivní i negativní významy. Vždy závisí na tom, v jakém kontextu se objeví a jak ji nakombinujete s ostatními barvami. Využijte tento fakt při sestavování outfitu. Vaše okolí vás totiž vnímá na základě signálu, které jim posíláte. A to i skrze oblečení a jeho barvu.

Co se pozitivních významů týče, hnědá v lidech evokuje sílu. Pokud z ní uděláte hlavní barvu vašeho outfitu, okolí vás bude vnímat jako osobnost, na kterou se mohou spolehnout a opřít se o ni. Určitě vás také napadlo, že díky tomu je skvělou barvou pro managery nebo pracovníky ve službách.

Tato barva evokuje zemi. Tak jako země, i hnědá tedy reprezentuje odolnost. V hnědé budete působit, že vás jen tak něco nerozhodí a že rozhodně nehodláte ustoupit z cesty. Její příjemnou vlastností je také to, že v ostatních vzbuzuje pocit bezpečí. Tak jako matička země, i hnědá má hřejivou auru důvěry a péče. Tuto její pečující a uklidňující energii vyzdvihuje i čínská nauka Feng Shui a doporučuje kvůli tomu hnědou jako vhodnou barvu do ložnice.

Co se negativních vlastností hnědé týče, tak mezi ně patří osamělost, smutek a izolace. Jak vidíte, může působit i značně depresivně. Pokud to s ní přeženete, může ve vás vyvolávat pocit prázdnoty. Jak se těmto negativním konotacím vyvarovat? Klíč je v tom ji správně nakombinovat, zvolit vhodný odstín, popř. tyto nepříjemné vlastnosti v rámci outfitu zmírnit dalšími, veselejšími nebo světlejšími barvami.

Jak nosit hnědou

Hnědý outfit může být velmi módní. Máme pro vás několik tipů, díky kterým budete vypadat jako hvězda. Výhodou této barvy je, že se hodí jak na formální, tak neformální příležitosti. Můžete ji tedy nosit v podstatě kamkoliv. Zároveň nabízí spoustu atraktivních odstínů, se kterými si lze vyhrát. Velmi elegantně vypadá například béžová, tmavě čokoládová nebo lehce medový odstín.

U hnědé vám doporučujeme namíchat různé druhy látek a trochu si vyhrát s texturou. Proč nevyzkoušet třeba hnědý kožíšek, lesklý top s hadím vzorem, bavlněný rolák nebo třeba hnědé slim kalhoty s latexovým efektem? Experimentujte – fantazii se meze nekladou.

Jelikož je hnědá neutrální barvou, musíte ji trochu pomoci s tím, aby vynikla. Toho se dá docílit například tak, že z hnědé uděláte hvězdu vašeho outfitu. Zvolte minimalistický styl – bílou blůzku, decentní šperky a džíny. Pořiďte si k tomu koženou hnědou kabelku, která přitáhne zraky okolí. V obchodech seženete obstojné imitace zvířecí kůže, které ani nestojí tolik peněz.

Pokud se rozhodnete převážně pro hnědý outfit, doporučujeme vám sáhnout po černých doplňcích a prvcích. Skvěle tak vybalancujete celkový dojem a okolí dáte najevo, že máte vytříbený vkus. Hnědý outfit se skvěle doplňuje také se zlatými doplňky. Ať už sáhnete po jakékoliv možnosti, s černo-hnědou nebo hnědo-zlatou kombinací budete vždy vypadat chic.

A jak nosíte hnědou vy? Jaká je vaše oblíbená kombinace?

Hnědá barva v módě: