Růžová barva

Růžová rozhodně není jen pro ženy. Má několik silných vlastností, kvůli kterým by ji do šatníku měli zařadit i muži. Pojďme se podívat, co tato barva vlastně znamená a jak ji správně nosit, aby v outfitu nepřevládly její negativní vlastnosti.

Jaký má růžová význam

Růžová je odstínem červené, která vznikla přimísením bílé. Díky tomu má něco z vlastností obou těchto barev. Chápeme ji jako barvu lásky, laskavosti, soucitu a otevřenosti. Z bílé si bere čistotu a nevinnost. Je jemná a něžná. Vyzařuje emoce, citovost a skvěle se hodí pro navození romantické atmosféry.

Tyto pozitivní vlastnosti se mohou snadno převrátit do negativa. Někdy se růžová využívá pro parodii nebo zesměšnění někoho. Pokud je jí totiž přespříliš a evidentně se v daném kontextu nehodí, vyvolává pocit naivity, slabosti (fyzické i psychické), a někdy dokonce i nedostatku intelektu.

Jak vás bude vnímat okolí, pokud si obléknete růžovou barvu

  1. Budete působit jako otevření lidé, se kterými se snadno komunikuje.
  2. Pro lidi okolo vás (kolegové, vaši blízcí) bude mnohem snazší za vámi přijít a začít konverzaci, nebo se vás na něco zeptat.
  3. Podle toho, jak správně nakombinujete růžovou ve vašem outfitu, můžete dosáhnout toho, že budete působit jako inteligentní osoba, která dokáže věci promyslet do detailů.

Dejte si pozor! Růžová může způsobit, že vás ostatní budou vnímat jako slabou osobu, kterou mohou snadno ovlivnit a manipulovat s ní. Určitě nechcete působit jako někdo, kdo si neumí stát za svým. Toto platí jak pro muže, tak pro ženy.

Růžovou byste tedy měli nosit s uvážením. Snadno se to s ní totiž přežene a poté na povrch vyplují její negativní rysy (slabost, naivita atd.). Jak se tomu vyhnout probereme v následující kapitole.

Jak nosit růžovou

Právě kvůli atributům a významu růžové ji většina lidí považuje za femininní barvu, která je vhodná především pro dámy a dívky. Většinou se setkáme s názorem, že nejvíce sluší mladým dívkám a holčičkám. To je samozřejmě nesmysl. A už vůbec to neznamená, že by ji nemohli nosit muži. Pokud váš outfit vhodně nakombinujete, v růžové budete vypadat skvěle, ať už jste jakéhokoliv pohlaví.

Jak nosit růžovou v módě? Růžová se hodí především pro neformální příležitosti. Pokud jdete ven s přáteli, na vycházku, do práce. Někdy i na večírek, ale samozřejmě záleží na jeho povaze. Doporučujeme růžovou používat především jako barvu doplňků a obuvi. Vypadá však dobře i na letních šatech. A pokud jste extravagantní můžete sáhnout po růžovém obleku.

Výhoda růžové je, že se dobře doplňuje s ostatními barvami. Růžová a červená je například velmi odvážná kombinace, ale pokud je dovedena do dokonalosti, vypadá božsky. Pěkně vypadá také v kombinaci s černou, hnědou, ale i tyrkysovou nebo bílou. Fantazii se meze nekladou.

Růžová barva v módě: