Jaké účesy volit po šedesátce? Při správné péči o vlasy se nemusíte omezovat jen na krátké střihy

Elderly Woman Sitting on Wooden Chair

Po 60. roce života už spousta žen na módní trendy docela rezignuje. Podobný přístup můžeme pozorovat i v péči o svou krásu. S přibývajícím věkem se mění priority, ale péče o svůj zevnějšek by neměla být upozaděna.

Mnohým přibývají zdravotní problémy, čemuž by se samozřejmě měl věnovat každý s prioritou největší. Uvědomit bychom si ale měli fakt, že čelit přibývajícím létům a s nimi spojeným zdravotním neduhům je vždy lepší v plné psychické pohodě, kterou jednoznačně podpoří vnitřní uspokojení se svým zevnějškem. Zkuste proto brát vážně péči o svou krásu i v pokročilém věku. Začněte rovnou s vlasy, kterým se také říká, že jsou korunkou naší krásy.

Dlouhé vlasy po šedesátce? Proč ne!

Po šedesátce je mezi ženami často důležité netrávit s péčí příliš mnoho času. Čas je drahocenná komodita a životem protřelé ženy už volí praktičtější účesy, kterým jednoznačně kralují účesy krátkého střihu.

Z našeho pohledu je to ovšem škoda. Jste-li již v důchodu, s nedostatkem volného času by to nemělo být až tak horké, proto se nebojte svůj čas věnovat péči o vlasy klidně i delšího střihu. Vaše spokojenost s krásnými dlouhými vlasy za to jistě stojí.

Péče o dlouhé vlasy po šedesátce

Ženy s celoživotními zkušenostmi jistě ví, že mít delší vlasy není jen tak, mají-li vypadat k světu. Základem, který nesmíme opomenout, je řádná péče. Po šedesátce je častým problémem vypadávání vlasů, které vede v řídnutí vlasového porostu. I proto spousta žen sází na kratší střihy, kde se tento problém alespoň vizuálně ztrácí.

Pokud to s dlouhými vlasy, které přidávají na ženskosti, nechcete vzdát, zrevidujte si, zda o své vlasy správně pečujete:

Vyhýbejte se šamponům s nadbytkem chemických přísad

Dlouhodobé nadužívání chemie ať už v kosmetice či kdekoliv jinde, není pro naše tělo přirozené ani zdravé. Ve světě probíhají neustále studie, které analyzují dopady přidaných chemických látek na naše zdraví a čas od času dokonce dochází k úplnému zákazu užívání řady z těchto ingrediencí v kosmetice i dalších odvětvích [1]. Riziko negativních vlivů na naše tělo zkrátka není radno podceňovat a že je dnes nějaká chemická látka považována za bezpečnou neznamená, že nemohou přijít nové objevy a závěry, které zvrátí tento stav.

Jistotou je v každém případě omezovat používání průmyslově zpracovaných produktů s nadbytkem chemie. Hledejte alternativní produkty na rostlinné a bylinné bázi. Velmi často zastanou stejnou, ne-li lepší práci.

Omezte fénování čerstvě umytých vlasů

Horký vzduch vlasy vysušuje a podepisuje se negativně na jejich kvalitě. Zároveň je nevhodné vlasy při sušení drhnout ručníkem. Ideální je ručník na vlasy jen přitisknout a zbavit se tak největšího množství vlhkosti. Vlasy pak postačí nechat samovolně uschnout.

Noste vlasy rozpuštěné a snažte se nevytvářet culíky

Vlasy sepnuté do gumičky se v oblasti spínání častou lámou a to není rozhodně žádoucí pro celkové zdraví vlasů. S vlasy je nutné zacházet šetrně.

Omezte mytí vlasů horkou vodou

Horká voda vlasy vysušuje zejména tím, že odstraňuje přirozené oleje, které se v pokožce a vlasech vyskytují. Pokožka hlavy se ve výsledku stává vysušenou a podrážděnou. [2]

Foto: Depositphotos

Oblíbené střihy pro dlouhé vlasy, které sluší i starším ženám

Máte-li správnou péči o vlasy v malíku, nezbývá než představení oblíbených účesů, které zajisté budou slušet i vám.

Nebojte se šedin. Noste je s grácií

Není nic krásnějšího, než sebevědomá a přirozená krása. Šediny ke stáří patří a mají-li náležitou péči, pak není sebemenší důvod je skrývat. Ba naopak. Kolik znáte žen po šedesátce, které se nestydí za své šediny a sebevědomě je nosí? Moc jich není. I to je další důvod, proč se odvážit a šediny přijmout za své. Koneckonců, barvení vlasů zrovna nepatří k nejšetrnějším procedurám pro naše vlasy.

Upravené a hezky střižené šediny jsou atraktivní a i díky nim můžete dokonale zazářit. Zkuste vrstvené účesy s délkou po ramena. Skvěle vyniknou, disponujete-li hustějším porostem.

Atraktivní bob je jistota

Oblíbené „bob“ účesy jsou od jistého věku naprostá jistota, která vám dodá na eleganci. Tajemství tohoto účesu tkví ve správné a pravidelné úpravě. Počítejte s tím, že pro zachování uhlazeného vzhledu bude nutné navštěvovat kadeřníka častěji, alespoň 1x do měsíce.

Chcete-li tento účes osvěžit, nebojte se tónovat. V případě šedin klidně do platiny, fialové nebo i blond či hnědé barvy. Snažte se vždy volit šetrné formy barvení, které přespříliš vaše vlasy nezatěžují.

Chcete romantiku? Vsaďte na vlny

Romantický vzhled plný ženskosti? Tak přesně takového efektu můžete dosáhnout díky romantickým vlnám. Vlny vypadají skvěle nejen na barvených vlasech, ale klidně i na šedinách. Posuďte sami:

Zdroje a citace:

  1. EU zakázala od roku 2003 použití více než 1300 chemických látek v kosmetickém průmyslu. Tento seznam je neustále aktulizován a pravidelně narůstá. Více info: https://www.theguardian.com/us-news/2019/may/22/chemicals-in-cosmetics-us-restricted-eu.
  2. Horká voda a její negativní vliv na přítomnost přirozených olejů v pokožce hlavy i ve vlasech: Více info: https://www.clinicexpert.com/eng/effect-of-hot-water-on-hair/

.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.