Blond vlasy jsou nadčasové. Správnou péči zasluhují přírodní i barvené. Jak si udržet přitažlivý blond odstín co nejdéle?

Pretty Woman Sitting on White Floor

Snad každá žena, které příroda nadělila tmavé vlasy, alespoň jednou v životě zatoužila po tom být blondýnkou. Ženy s blond vlasy působí něžným dojmem a pro muže jsou prý velice přitažlivé. Otázkou je, jak dojít ke správnému odstínu a jak o blond vlasy správně pečovat? Konec konců – věděli jste, že i přírodní blond vlasy zasluhují specifickou péči?

Chcete být blond? Pak vězte, že není blond jako blond

Nejprve je třeba si uvědomit, že blond barva má mnoho podob. Existuje plavá blond, medová blond, platinová blond a mnoho mnoho dalších. Při výběru ideálního odstínu je důležité vzít v potaz odstín pleti a barvu očí, jinak velice snadno sáhnete vedle a barva vám nebude lichotit.

Myslete rovněž na kvalitu svých vlasů, zda razantní změnu zvládnou. Odbarvení je může nenávratně poškodit, zvláště pokud se rozhodnete, že si vlasy odbarvíte sama. Dejte na naši radu a svěřte se raději do rukou odborníků. Ti vám vysvětlí celý proces, zvolí optimální metodu a pomohou vám vybrat vhodný odstín.

Nejideálnější, nejšetrnější a momentálně nejvíce trendy je především ombré a balayage.

Jaká blond se ke mně hodí?

Vybrat správný blond odstín, který vám bude sedět. To je kumšt. Jak jsme již zmínili, blond odstínů je nepřeberné množství a v dnešní době nelze říct, který blond odstín je nejvíce trendy.

Aktuálně se nosí rozmanitost, každý kadeřník vám určitě bude schopen doporučit klidně i 15 různých blond odstínů. Obecně však platí, že ke tmavší pleti sednou lépe teplejší blond tóny a naopak světlejším typům náramně sluší studenější blond odstíny.

Tip: Jak snadno poznat, jaký typ pleti máte? Podívejte se zespod na zápěstí, jakou barvu mají vaše žíly. Pokud jsou do modra, jste spíše studený typ a pokud jsou do zelena, vaše pleť se řadí k tmavší, ke které se lépe hodí teplé odstíny blond.

Správná péče je základ úspěchu

Hotovo! Navštívila jste kadeřníka a s jeho pomocí jste se konečně stala blondýnkou. Tím to ale nekončí, chcete-li si udržet zdravou blond barvu.

Nyní vás čeká pravidelná péče a údržba. Bohužel, blond vlasy jsou v tomto ohledu asi nejnáročnější. Je potřeba jim dodávat pravidelnou péči a hydrataci, aby nebyly vysušené.

A samozřejmě je nadále třeba zajistit, aby si vlasy udržely svůj blond odstín. K tomu vám pomůžou přípravky, které neutralizují žluté tóny. Na trhu jsou k dostání specifické řady vlasové kosmetiky určené přímo pro zesvětlené vlasy.

Foto: Unsplash

Vyživující vlasová kosmetika není jen marketingový blud

Ve vaší sbírce by rozhodně neměly chybět produkty, které slouží jako následná péče, typicky se jedná o vyživující olejíčky určené pro blond vlasy. Jejich používání nepodceňujte. Odbarvené blond vlasy jsou náchylné k vysušování a lámání.

Zvláštní péči byste svým blond vlasům měla věnovat i v případě, že je často vystavujete slunci. Typicky například letní dovolená zasluhuje zvýšenou míru péče. Světlé vlasy jsou na slunci zvlášť náchylné k poškození.

Oproti tmavým odstínům vlasů jsou blond vlasy citlivější podobným způsobem, jako je tomu v případě naší pokožky. Ti z nás, kteří mají tmavou pokožku, se jen tak nespálí, jelikož jsou chráněni tmavými pigmenty. A s vlasy je to velmi podobné. Tzv. termoochrana je tedy nezbytností.

Vystavujete-li blond vlasy navíc také fénovaní či žehlení, opět berte na vědomí, že i zde je nutné vlasy řádně ošetřit.

Suchý šampon jako tajná zbraň

Barvené blond vlasy velmi často působí mastným dojmem a to může být velká kaňka na kráse. Odrůstající vlasy odhalující tmavší kořínky se mohou jevit jako mastnota. Ne vždy se ale jedná jen o optický klam.

Samotné odrosty mají jiné vlastnosti, než zbytek odbarvených vlasů a přilnavost přirozeného mazu je zde jiná. Právě na rozhraní odbarvených a přirozených vlasů ulpívá nejvíce mastnoty a je to i viditelné.

Častější mytí není řešení. Jak jistě všichni víme, časté mytí vlasů akorát tak podněcuje naši pokožku k tvorbě další mastnoty. Zkuste proto raději šetrnější suché šampony, které klidně směřujte zejména na vlasovou linii.

Blond mastné vlasy, Foto: Depositphotos

Zesvětlení vlasů přírodní cestou

Docílit světlejších vlasů lze i za pomoci babských rad. Většinu ingrediencí, které budete potřebovat k přírodnímu zesvětlení vlasů, najdete doma ve své kuchyni. Především tyto tři základní ingredience se jeví jako nejúčinnější.

  • Heřmánek
  • Citron
  • Med

Můžete si vytvořit například heřmánkový přeliv, medový zábal nebo citronovou šťávu. Je ale dobré mít na paměti, že výsledek se nemusí dostavit ihned a v požadované podobě. Výše zmiňované ingredience vlasy sice umí zesvětlit, ale jen velice jemně a přirozeně.

Trendy blond odstíny, kterými oslníte v roce 2024

Blond odstíny vlasů patří k těm vůbec nejpopulárnějším. Blond je synonymem ženskosti. V arabských zemích, kde se přirozené blond vlasy nevyskytují vůbec, jsou blonďaté turistky považovány pro místní muže dost často za doslova atrakci. Pokud vám příroda blond vlasy nenadělila, nezoufejte a svěřte se do rukou kadeřníků.

Inspirujte se trendy blond odstíny, které budou jednoznačně frčet i v roce 2023.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!