Fialová barva

Fialová je jednou velkou záhadou. Ač ji máme spojenou především s nadpřirozenem a tajemnem, odjakživa platila za barvu šlechty a privilegovaných. Naučte se nosit fialovou barvu a zjistěte, jak s ní můžete ovlivnit vaše okolí.

Význam fialové barvy

Pokud se obléknete do fialové nebo zvolíte doplňky v této barvě, na vaše okolí budete působit jako někdo, kdo žije v luxusu a ví, jak se vkusně obléct. To ale není všechno. Má uklidňující účinky. Tato sytá barva se doslova zarývá pod kůži. Dokáže snížit krevní tlak a srdeční tep.

V lidech probouzí zvědavost, kreativitu a imaginaci. Kvůli jejímu spojení s tajemnem budete pro okolí jedním velkým otazníkem, který se budou snažit rozluštit. Oblečte se do fialové a rozhodně neujdete ničí pozornosti.

S fialovou to nepřehánějte. Taková volba může mít nepříjemné důsledky. Říká se totiž o ní, že její přemíra má negativní vliv na mysl. Ta se začne toulat a vy budete mít tendence k dennímu snění. Ve finále tedy může mít vliv na zhoršení pozornosti.

Fialová se často spojuje se spiritualitou, mystikou a duchovními věcmi. Na inauguraci nového amerického prezidenta Bidena jste si ale mohli všimnout, že u dam byla tato barva trendy. To proto, že je spojována také s věrností a důvěrou.

Tento význam pochází z jejího spojení se šlechtou a mocí. Odjakživa totiž patřila mezi barvu církve a urozených, a to již od dob Římské říše. Chudí lidé na fialové oblečení neměli a bohatým měšťanům byla zapovězena, protože byla považovaná za výsadu pár vyvolených. Výroba barviva byla velmi nákladná a my ji proto máme zafixovanou jako barvu prestiže. Vzácnost fialové pramení také z toho, že na ni v přírodě téměř nenarazíme.

Jak nosit fialovou

Fialová vás zahalí do oblaku tajemna a zároveň vás povýší. Okolí vás bude vnímat jako vznešené osoby, ke kterým je potřeba přistupovat s úctou. Okamžitě začnete vyzařovat sebevědomí a pocit výjimečnosti, o kterých jste ani nevěděli, že je máte.

Pamatujte, že méně je někdy více. Pokud bude tato barva ve vašem outfitu dominantní, může ve vás převládnout netrpělivost, podrážděnost a arogance. Zkrátka vlastnosti, které si spojujeme s princi a princeznami. Nikdo určitě na okolí nechce působit jako nepříjemný hejsek. A proto to s fialovou nepřehánějte.

Pozor na tmavě fialovou

Pokud chcete, aby byla fialová hlavní barvou vašeho outfitu, buďte opatrní na její tmavý odstín. Tmavě fialová totiž ve vás i vašem okolí probouzí velmi silné emoce, které bohužel nejsou vždy pozitivní. Spojujeme si ji se smutkem, truchlením a frustrací. Na druhou stranu se v ní ukrývá mnohem větší síla než v jiných, jemnějších odstínech.

Jak na to? Jde o velmi elegantní odstín, kterého byste se neměli bát. Stačí ho jen správně nakombinovat. Outfit zkrátka osvěžte i veselejšími barvami a rázem budete z obliga. Tmavě fialová si rozumí například s tyrkysovou, ti odvážnější z vás mohou sáhnout po doplňcích v zelené nebo oranžové.

Máte rádi fialovou? Nebo se jí raději vyhýbáte?

Fialová barva v módě: