Primark cílí na ženy po čtyřicítce. Nová kolekce je určená opomíjeným ženám v přechodu

Značka Primark opět dala najevo, že ráda cílí na ženy v pokročilém věku. Nová kolekce určená ženám v menopauze je toho zářným příkladem. Již v minulosti značka propagovala kolekce určené ženám ve středním věku a nyní cílí dokonce na ženy v menopauze, kterým se pravda mnoho značek příliš nevěnuje. A možná i proto se o této kolekci píše i v předních světových médiích, což se ani zdaleka nezadaří lecjaké značce.

Klimakterium je životní období, které nastává většinou mezi 45. a 50. rokem života a doprovází jej řada nepříjemných tělesných změn, jejichž projevy jsou typicky návaly horka, nadměrné pocení, nespavost a podobně. A zrovna pocení a nespavost jsou faktory, které by chtěl Primark u žen v menopauze svými produkty zlepšit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Primark (@primark)

Příjemný spánek v pohodlí i během menopauzy

Primark slibuje ženám maximální pohodlí ve dne i v noci. Nová módní kolekce pyžam, nočních košil, spodního prádla a dalších nočních úborů, slibuje perfektní prodyšnost a láká na „inovativní“ materiály, které dokážou chladit a odvádět přebytečný pot. A údajně i redukovat zápach spojený s nadměrným pocením.

Příjemné a chladivé materiály

Kolekce obsahuje více než desítku typů speciálního oblečení a doplňků a jak už bývá u Primarku zvykem bude se jednat o cenově dostupné zboží startujících na méně 200 Kč.

Ann-Marie Cregan, obchodní ředitelka společnosti Primark, uvedla: „Jsme si vědomi mnoha různých problémů, které může menopauza pro ženy představovat. V rámci naší celkové ambice podporovat ženy ve všech jejich životních fázích a řešit každodenní tabu, jsme si uvědomili, že speciální produkty nejsou dostupné pro každého, a chtěli jsme to změnit.“

Dále zmínila: „Tato řada byla dva roky ve vývoji a testování, abychom zajistili, že jsme vytvořili inovativní a nové produkty navržené speciálně pro zmírnění jednoho z nejčastějších příznaků spojených s menopauzou: návaly horka.“

Primark je v Česku

Společnost Primark, která v minulosti čelila řadě skandálů, otevřela své obchodní domy i v Česku. Minulý rok byl otevřen obchodní dům Primark v Praze na Václavském náměstí a letos byl otevřen Primark i v Brně – v obchodním centru Olympia. Zda bude tato nová kolekce dostupná i pro český trh zatím ovšem není známo.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.