Nájezdy na Vídeň skončí. Primark míří do Brna

Módní řetězec Primark je mezi Čechy nesmírně populární, ačkoliv je aktuální počet obchodů Primark v Česku zatím nulový. Tedy těch otevřených. To se ovšem brzy změní. Primark by měl svůj první český obchodní dům otevřít již v průběhu roku 2020 v Praze a další by měl přidat i v Brně, jak uvedl server Mediar.cz. Skončí tak nájezdy Čechů do vídeňského Primarku?

Brněnský Primark bude sídlit v OC Olympia

Obyvatelé Brna a okolí se budou moci procházet po „jejich“ Primarku v prostorách obchodního domu OC Olympia. Termín otevření je v tuto chvíli naplánován na rok 2022. Plocha brněnské pobočky Primarku by se měla rozkládat na rozloze 3600 metrů čtverečních a v nabídce bude dámské, pánské i dětské oblečení a módní doplňky. Krom Brna se Primark chystá otevírat svou pobočku také na Slovensku a to rovněž v roce 2022.

Trocha historie

Primark byl poprvé otevřen v roce 1969 v irském Dublinu. Už tehdy se těšil obrovské popularitě, a tak se začala postupně budovat síť dalších prodejen i mimo Dublin. K dnešnému dni sčítá na 363 poboček, ve kterých je zaměstnáno kolem 70 000 lidí. Stylem a kvalitou oděvů se dá přirovnat například k řetězcům H&M nebo Zara, které  rovněž  fungují na principu fast fashion.

https://www.instagram.com/p/B0d2K0OABmy/

https://www.instagram.com/p/B0ikSesgKUN/

Otevření pobočky v Praze

Dle původních odhadů byl termín otevření pražského Primarku naplánován na květen 2020, dnes už je však jisté, že tento termín se nestihne. Aktuálně se hovoří o konci roku 2020 jako o reálném termínu.

Pražská pobočka Primark se bude nacházet v centru Prahy v budově s názvem The Flow Building, která se nachází na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. S prodejní plochou o rozloze 4700 metrů čtverečních se bude rovnat prodejnám, které známe z Vídně nebo Drážďan, takže o bohatý výběr zboží nebude nouze.

Zdroj: Mediář.cz, Primark.

Foto: Peter Macdiarmid/Getty Images, Instagram, Floweast