Primark Brno ✔️ Oblečení, móda & doplňky

Dlouho se čekalo, než irský oděvní řetězec Primark přijde do České republiky, nyní u nás už 14. září otevřel svou druhou prodejnu. Po Praze se Primarku dočkali i v Brně. V tamním obchodním centru Olympia se zákazníkům otevře plocha, která nabízí dostupnou módu na 3600 metrech čtverečních.

Druhý český Primark byl otevřen v Brně Olympii

Brněnská pobočka disponuje rozlohou 3600 metrů čtverečních a najdete ji v prostorách obchodního centra Olympia. Brněnský Primark nabízí sortiment módy dámské, pánské i dětské, ale také kosmetické produkty i potřeby do domácnosti, jak uvádí značka ve svém oficiálním prohlášení,

Řetězec v Brně nabídne i produkty své privátní značky Primark Cares, jež by měla být součástí „změny“ s cílem učinit dostupnou pro všechny i tzv. udržitelnou módu – 39 % oblečení společnosti Primark je vyrobeno z recyklovaných nebo udržitelnějších materiálů. Módní řetězec se zavázal, že do roku 2030 bude 100 % jeho oblečení vyrobeno z recyklovaných nebo udržitelnějších materiálů.

Adresa:

  • Primark Brno Olympia,
  • U Dálnice 777, 664 42 Modřice.

První Primark v Česku je v Praze

V červnu minulého roku se první pobočka Primarku otevřela v Praze přímo v centru na Václavském náměstí v tzv. květinovém domě, nové stavbě, jež vznikla na místě zbourané budovy z 19. století.

První týdny se před Primarkem tvořily velké fronty, které byly sice zčásti způsobené tehdejšími koronavirovými opatřeními, ovšem i tak je zřejmé, že Češi čekali na první Primark s nedočkavostí.

Nyní mají Češi „svou“ pobočku i v druhém největším českém městě. A je dost možné, že expanze nekončí. Primark slaví úspěchy a trhy našeho regionu jsou prý velmi lákavé.


Zdroje uvádí, že díky otevření brněnského Primarku vznikne až 190 pracovních možností, od úrovní nákupních asistentů až k manažerským pozicím.

„Máme radost, že můžeme zákazníkům v Brně nabídnout proslulou módu za dostupné ceny jaké Primark nabízí. Přivítání zákazníků v Praze bylo skvělé a vidíme, že si Primark a jeho produkty zamilovali. Těšíme se, až přivítáme zákazníky z Moravy a rozrosteme náš Primark tým,“ sdělil k otevření brněnské pobočky obchodní ředitel společnosti Primark pro region střední a východní Evropy (CEE) Maciej Podwojski.

Otevírací doba Primark Brno

Den v týdnuOtevírací doba
Pondělí 10:00 – 21:00
Úterý10:00 – 21:00
Středa10:00 – 21:00
Čtvrtek10:00 – 21:00
Pátek10:00 – 21:00
Sobota (vč. svátků)9:00 – 21:00
Neděle (vč. svátků)9:00 – 21:00

Primark slaví v Česku úspěch

O otevření Primarku v Česku se spekulovalo dlouho, plány posunula zejména koronavirová krize. Úspěch pražské pobočky Primarku ale jen ukázal, jak je řetězec mezi lidmi oblíbený.

Nová brněnská prodejna bude tak již 406. pobočkou společnosti Primark na světě a připojí se k dalším obchodům v regionu střední a východní Evropy, své brány se chystá otevřít v Rumunsku a na Slovensku.

Primark patří mezi levné módní řetězce, které jsou všeobecně často kritizované za etické pracovní a obchodní podmínky. Nicméně právě Primark se zapojuje do řady iniciativ, jež se snaží toto měnit a rovněž se zabývá i aktivitami, vedoucími ke snížení množství odpadu a spotřeby energie při výrobě. I proto vznikla zmíněná linie Primark Cares.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.