Oblíbený módní řetězec Primark, který proslul velice nízkými cenami, díky kterým se stal populárním i v České republice i přes to, že v ČR doposud žádná kamenná prodejna Primark nebyla, konečně otevírá své kamenné pobočky také u nás a to v Praze a v Brně!

Češi byli doposud zvyklí hojně vyrážet na nákupy do Vídně, Drážďan, Lipska a do dalších měst v Německu a Rakousku, kde již Primark dlouhá léta působí. Do těchto měst a zemí se dokonce pořádaly speciální zájezdy. Tomu už pravděpodobně bude konec, jelikož na první a dokonce i na druhý Primark obchodní dům se budeme moct těšit i v ČR.

Původně Irský řetězec Primark působí na trhu od roku 1969. Dle Wikipedie zaměstnává okolo 70000 lidí ve více než 368 prodejních místech po celém světě.

Primark sídlí v Praze na Václavském Náměstí

Původní termín otevření pražského Primarku byl plánován na květen 2020, vzhledem ke koronakrizi však není překvapením, že tento termín vzal za své. Otevření pražského Primarku bylo očekáváno koncem roku 2020, nicméně ani tento termín Primark nestilh. Nyní se jako realistický termín otevření pražského Primarku jeví jaro 2021, jak informovaly Hospodářské Noviny. Přesný den ovšem není zatím znám.

Pražský Primark najdeme v honosné budově Flow Building

Flow Building na pražském Václavském Náměstí bude mimo jiné i sídlem Primarku. Budova, která se původně jmenovala Květinový dům, je již úspěšně zkolaudovaná. Kancelářské prostory horních pater budovy už nyní užívají první nájemníci, spodní patra, v nichž budou pro značku Primark vyčleněny rovnou 3 poschodí, pak budou k dispozici právě od podzimu 2020, kdy se chystá slavnostní otevření prvního Primarku v Praze a v České republice vůbec.

Veškeré obchodní prostory Flow Building má v pronájmu pouze a jen Primark. Pro Primark tak bude k dispozici 4700 metrů čtverečních prodejní plochy na třech podlažích.

  • Ulice: Opletalova a Václavské náměstí
  • Adresa: Václavské náměstí 47, Praha, Česko

Foto: TheFlowBuilding.cz, Shutterstock.com.

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

[…] si také: Primark bude v Praze! Kdy bude otevírat oblíbený řetězec s levnou […]