Značka H&M představila spolupráci se stoletou módní ikonou Iris Apfel

Módní ikonka Iris Apfel, které letos v srpnu bude již 101 let, se spojila s fast-fashion módní značkou H&M, aby společně vytvořili kolekci plnou extravagantních barev a vzorů. Iris je milovnicí umění, módy a originálního životního stylu a všechny tyto aspekty by tato speciální kolekce měla reflektovat.

Když je vám 100 let, vytvořte módní kolekci

Módní ikona a modelka Iris Apfel bývala známá především jako interiérová designérka. K životu ve vysoké módě se dostala až v důchodovém věku, na který ovšem vůbec nevypadala.

V roce 2019 (když jí bylo 97 let) podepsala dokonce smlouvu se známou modelingovou agenturou IMG jako modelka. Loni modelka oslavila neuvěřitelných 100 let od svého narození a společně s H&M vytvořila kolekci, která je celá dle jejího osobitého stylu.

Jak už to tak bývá, kolekci provázejí i poněkud diskutabilní vyjádření, se kterými by leckdo jistě dokázal polemizovat:

H&M je pro mě značka, která byla odjakživa důležitým průkopníkem myšlenky přinášet kvalitní a stylovou módu za přijatelné ceny. To je přesně to, o co se snažím ve své tvorbě i já!“

prozradila Iris Apfel.

Kolekce, kde minimalismus nemá šanci

Kolekce Iris Apfel x H&M je zcela odlišná od stylu, na který jsme u značky H&M zvyklí. Minimalismus ani přírodní zemité tóny zde určitě nenajdeme. Životním mottem módní ikony je totiž „více je zkrátka více“. A přesně do těchto slov se dá shrnout celá kolekce.

Nutno podotknout, že je to u módní značky H&M příjemné osvěžení, co říkáte?

Hrášková a žlutá oživí každý šatník

V kolekci se objevují extravagantní barvy jako je například fialová, která v módních trendech je velmi málo vidět v kombinaci s kanárkově žlutou. Nebo také blankytně modrá s odstíny hráškové, které jsou doplněné o potisk hrášku. Humorné pojetí módy, že?

Společně tvoří kombinaci, která oživí každý šatník a skvěle podtrhne váš osobitý styl. Podobně jako u módní ikony Iris Apfel, která je zastánkyní toho, že pomocí módy můžete jednoduše vyjádřit svou osobnost.

V kolekcí nechybí ani plavky

Jednodílné oranžové plavky orámované černým proužkem zdobí číslice 100. Ta samozřejmě připomíná životní jubileum módní ikony. Číslice 0 na potisku připomínají dioptrické brýle. Právě ty jsou totiž nepostradatelnou součástí stylu modelky Iris Apfel.

Kolekci propagují i známé osobnosti

Značka H&M bere influencer marketing velmi vážně. I proto není překvapením, že kolekci propagují prostřednictvím svých sociálních sítí i významné české osobnosti s velkým dosahem, jako je Zorka Hejdová nebo Dara Rolins.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.