Žlutá barva

Kanárci, banány nebo narcisky. Všechny spojuje jedna barva – žlutá. Stejně jako červená, i žlutá barva patří k výrazným, kterých si okamžitě všimnete. Na rozdíl od červené je ale žlutá barvou štěstí. To ale není vše. Zjistěte, jaké významy má žlutá barva a jak ji můžete využít ve vašem šatníku, abyste na své okolí zapůsobili.

Co znamená žlutá barva

Žlutá má, stejně jako všechny ostatní barvy, pozitivní i negativní významy. Hodně závisí na tom, jak ji v outfitu nakombinujete. A také na odstínu, po jakém sáhnete. To, jak budete působit na svoje okolí, tak hodně vychází z toho, jaký je váš vkus. Nicméně můžete pracovat s nějakou základní charakteristikou, se kterou se teď seznámíme.

Mezi její pozitivní stránky patří, že podporuje hluboké myšlenky a filozofické uvažování. Zároveň dráždí fantazii a stimuluje kreativitu. Zřejmě nejlepší vlastností žluté ale je, že jste díky ní šťastnější. Zkrátka vám zvedne náladu a odežene chmury.

Ale pozor! Pokud byste například vymalovali celý pokoj na žluto, a i v něm převládaly žluté prvky, pobyt v takové místnosti na vás zanechá nepříjemné následky. Budete naštvaní a frustrovaní. Jak vidíte, nic se nesmí přehánět.

Proto není divu, že většina lidí žlutou nemá rádo. Jelikož má tak pozitivní auru a přináší štěstí, není dobré to s ní přehánět. Pokud bychom ji příliš koncentrovali, stává se z ní barva agresivní. Pojďme se podívat na to, jak ji využít v módě, abyste vás okolí vnímalo pozitivně a vyzařovala z vás příjemná energie, kterou budou všichni vyhledávat.

Jak nosit žlutou barvu

Hodně závisí na tom, po jakém odstínu sáhnete. Tak například sytě žlutá bude ve vašem okolí evokovat naději, positivitu, bude povzbuzovat inteligenci, čest a loajalitu. Jde o skvělou barvu do pracovního prostředí. Počítejte s tím, že budete středem pozornosti, jelikož vás díky této barvě nikdo nepřehlédne.

Bohužel, někteří lidé tento odstín nemohou zkousnout, a tak zvažte, zda se vám vyplatí riskovat a vyrazit v outfitu, který je převážně sytě žlutý. Rozhodně vám nedoporučujeme z ní udělat hlavní barvu vašeho šatníku. Žlutou byste měli nosit pouze příležitostně.

Tento odstín doporučujeme především v letních měsících. Na okolí budete působit jako plní energie a také jako někdo, kdo se rád baví. Mohli by vás však vnímat také jako člověka, který věci nebere příliš vážně. Proto raději sytě žlutou využívejte jako barvu doplňků nebo jednoho kusu oblečení. Jako barva doplňků funguje dokonale, outfit příjemně osvěží a rozzáří.

Žlutá může mít ještě dvě variace, a to bledě žlutou a tmavě žlutou (lví, medová, barva guacamole). Bledě žlutá nepřitahuje tolik pozornosti jako sytý odstín. Avšak dokáže omladit a rovněž vyzařuje spoustu pozitivní energie. Doporučujeme ji především ženám.

tmavě žlutou je to trochu na hraně. Je barvou dominance a kontroly, která někdy přerůstá až v cynismus a žárlivost. Proto to s ní nepřehánějte. Pokud sáhnete po tmavě žluté, budete působit jako někdo, kdo je cílevědomý a nebojí si jít za svým. Doporučujeme ji především mužům.

A jak jste na tom se žlutou vy? Je to vaše oblíbená barva, nebo také patříte k lidem, kteří ji příliš nemusí?

Žlutá barva v módě: