6 denimových trendů podle instagramu, se kterými budete šik i v roce 2022

Móda Y2K je stále živoucí. Po dvaceti letech snad ještě víc než v roce 2000. K Y2K módě se přidávají i obrozené trendy z osmdesátek. Jestli máte doma ve skříni staré denimové kousky, teď je vhodná doba na jejich oprášení. Denim totiž letos pofrčí v mnoha různých podobách. Máme se na co těšit!

Určitě se nebojte, že se denimové trendy budou točit jen kolem uplých bokovek. Módní trendy nám letos nabídnou mnohem víc!

Výrazné barvy

Na scénu znovu vstupuje barevný denim. Působí svěže a perfektně pasuje k dnešní době, kdy se nebojíme oslavovat diverzitu. S ohledem k udržitelnosti módního byznysu obecně doporučujeme upnout pozornost ke kvalitní džínovině, raději než k fast-fashion kouskům, které za pár týdnů seperete a za dalších pár měsíců vyhodíte.

Zkuste popustit uzdu své fantazie a zabruste do pro denim netradičních a neobvyklých barev od jemných a tlumených odstínů růžové až po čokoládově hnědou. 

Low-Rise neboli bokovky

Pamatujete na bokovky? Jedni je nesnášeli, druzí je milovali. A právě tento druh džín letos slaví svůj comeback. Takže pokud jste svoje bokovky neboli „low-rise“ nevyhodili, dobře jste udělali.

80′ & 90′ jsou zpět

Jaro 2022 se ponese v duchu 80. a 90. let a s tím se pojí divoké tvary a vzory, stejně jako vnitřní švy a podivné střihy. Zdá se, že džínovina je letos skutečně povinnost!

Detaily, detaily & zase detaily

U detailů ještě na chvilku zůstaneme. Oděrky, patchwork a opravování. Proč tyto stopy zakrývat a nepovznést je naopak na povrch? Svou denimovou bundu nebo kalhoty můžete ozvláštnit pěknou záplatou a hned budete in!

Denimové sukně

Ani na denimové sukně se nezapomíná. Letos se dostane pozornosti zvlášť maxi sukním. Pořiďte si dobře padnoucí denimovou sukni, k ní si oblečte obyčejné bílé tričko a stanete se rázem královnou nejnovějších trendů.

Volné střihy

Máte rádi pohodlnější a volnější kousky? Nemusíte zoufat! I pro vás se najde denimový kousek, který bude odpovídat vašim požadavkům. Baggy clothes (doslovně přeloženo jako „pytlovité oblečení“) jde ruku v ruce s trendy, které nastolila jen pár let nazpátek slavná Billie Eilish.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.