Billie Eilish

Billie Eilish patři k nejpopulárnějším zpěvačkám současnosti. Billie je obrovská persona a hlasem nastupující generace. Narodila se 18. 12. 2001 v Los Angeles, kde také prožila své dětství. Vyrůstala v kulturně velmi podnětné rodině. Její matka, Maggie Baird je tanečnicí, dabérkou a scénáristkou, otec Patrick O’Connell pak hercem. Oba se zároveň pohybovali v muzikantských kruzích.

Billie se odmala dostávalo nadstandardní péče. Nevzdělávala se v běžném vzdělávacím systému, byla vyučována doma. Od svého raného dětství byla obklopena hudbou. V osmi letech začala navštěvovat losangeleský dětský sbor Children’s Chorus. S kým si po hudební stránce nejvíce rozuměla, však byl její starší bratr Finneas O’Connell. Finneas působil ve své vlastní kapele The Slightlys, kde skládal vlastní písně. Tím, jak rostla sláva a popularita Billie, začal spolupracovat na jejích singlech a albech.

Mimo hudbu byl pro Billie obrovskou vášní tanec, kterému se chtěla věnovat na profesionální úrovni. Poranění růstové chrupavky jí však v dalším růstu zabránilo a začala se tak naplno věnovat muzice.

Foto: Depositphotos


Billie Eislih sleduje na instagramu více než 85 milionů fanoušků!


Hudební kariéra

O prvních úspěších její hudební kariéry lze datovat k 11. roku Billie Eilish. Tehdy začala psát a skládat své vlastní písně. Zároveň na fotoaparát točila série krátkých filmů.

Průlomovou písní, která Billie pozvedla do širokého povědomí, byla skladba Ocean Eyes. Tu původně napsal její bratr pro svoji kapelu, ve chvíli, kdy učitel, který učil Billie tanci, chtěl nějaký podkres pro novou choreografii, rozhodli se sourozenci použít právě tuto píseň. Nahráli ji zdarma na úložiště SoundCloud, kde se z ní takřka přes nos stal virál. K písni později vzniklo i několik, obdobně úspěšných remixů.

Od té doby nabrala kariéra Billie Eilish strmý směr vzhůru. Než nahrála své první EP s názvem Don´t Smile at Me, vznikly ještě velmi úspěšné singly Six Feer Under (2016) a Bellyache (2017). V roce 2019 přišla zpěvačka s hned dvěma deskami When We All Fall Asleep a Where Do We Go. Její prozatím poslední album z roku 2021 nese název Happier Than Ever.

Hudbu Billie Eilish lze charakterizovat jako pop, indie pop, electropop či dark pop. Ve svých písních však často přechází i do dalších žánrů. Charakteristické je její časté šeptání při zpívání.

Sama se nechala slyšet, že velkou inspirací jí od dětství byly kapely The Beatles či Green Day. Pozitivní stopu v ní zanechala také tvorba Justina Biebera, Lany del Rey či Avril Lavigne.

Její skladby se také objevují ve filmové a seriálové tvorbě. Za všechny zmiňme seriály 13 Reasons Why, Riverdale či The Resident. Singlem No Time To Die doprovodila prozatím nejnovější stejnojmennou bondovku.

Nemoc, názory a postoje

Billie Eilish trpí Tourettovým syndromem. Přiznala to poté, co fanoušci stále více začali upozorňovat na její tiky v obličeji. Nemoc se u Billie neprojevuje zvukovými projevy, ale občasnými nekontrolovatelnými pohyby. Při delším pozorování Billie je možné pozorovat, že se občas usměje, zvrátí oči nebo škubne hlavou bez jakékoliv příčiny. Sama ale tvrdí, že jí choroba nijak nelimituje v pracovním ani osobním životě. Billie také přiznala, že trpěla depresemi a projevily se u ní příznaky synestezie.

Byla vychovávaná jako vegetariánka, nyní sama sebe považuje za veganku. Bojuje za práva zvířat, známá je její kritika mléčných výrobků, vlny či norkových kožešin. Jednoznačně se distancovala od toho, že by v životě někdy užila jakékoliv drogy. Jedna z jejích písní, Xanny, vypráví právě o zneužívání drog mladými lidmi.

Billie Eilish a móda

K módě má Billie Eilish velmi specifický vztah. Způsob jejího oblékání je velmi osobitý, často nosí nepadnoucí, o několik čísel větší oblečení, které někteří označují až za pytlovité. Billie to vysvětluje tím, že se chce odlišit i způsobem, jakým se obléká. Chce, aby ji lidé nesoudili podle toho, jak vypadá, ale co říká a jak se projevuje. Svým stylem oblékání se snaží zabránit posuzování jejího těla.

V červnu 2021 se objevila na obálce British Vogue, kde prezentovala sérii spodního prádla se zaměřením na korzety. Dle jejích slov za tím stojí mimo jiné i boj proti body shamingu. Mimochodem, fotografie z tohoto focení, kterou umístila na svůj profil na sociální síti Instagram, drží jeden pozoruhodný rekord. Nejrychleji v historii nasbírala 1 milion lajků. Fanouškům Billie se to povedlo za méně než 6 minut.

Billie spolupracuje také s modelovou agenturou Next Models, účastnila se také reklamní kampaně pro Calvin Klein.

Billie Eilish - Nejnovější zprávy a novinky: