Společnost Inditex, která vlastní řetězce s módou Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Uterqüe a ZARA, hlásí propady tržeb. Španělský multibrandový koncern reportuje od sprna do října 14% propad obratu. I tak je to oživení oproti druhému kvartálu o 31 %.

Sektor módy je koronavirovou pandemií tvrdě zasažen po celé Evropě. Všechny země operují s restrikcemi a zdá se, že konec těmto novým pořádkům je zatím v nedohlednu. Ať už se jedná o omezení otevíracích hodin, počtu zákazníků v obchodě nebo dokonce úplné uzavření kamenných prodejen. Problémy se týkají všech. Snad jen ti, kteří mají elektronický obchod, mohou alespoň částečně mírnit dopady této krize.

Foto: Pexels.com

E-shopy zachraňují byznys

Elektronické obchody skupiny Inditex, která se pyšní prvenstvím co do obratu v žebříčku módních prodejců, zažívají oproti loňskému roku nárůst v prodejích o 76 %. S podobným trendem operuje také konkurenční H&M, nicméně další známý hráč v tomto sektoru módy Primark elektronický obchod nenabízí, a tak problémy s prodeji pouze prohlubuje.

Přečtěte si také: Primark bude v Praze! Kdy bude otevírat oblíbený řetězec s levnou módou?

Dle vyjádření společnosti Inditex došlo v listopadu k uzavření 21 % všech kamenných poboček. Část z nich byla sice znovuotevřena v prosinci, ale v 10 % došlo k otevření pouze o všedních dnech a v 8 % setrvává uzavření.

Módní kolekce podzim / zima ovládlo domácí pohodlí

Směřování kolekcí na období podzim / zima není překvapivé. ZARA, která obyčejně v tomto období nabízí slušivé “fancy” oblečení, které unosíme na vánoční večírky, silvestrovské párty nebo plesy, tak obměnila svou nabídku a přizpůsobila se aktuální době. Nyní v kolekcích frčí pohodlné domácí teplákovky a oversized mikiny, které jsou v této nejisté době docela příhodné.

Budou velké slevy?

Společnost dle svých slov aktuálně drží o 10 % nižší skladové zásoby, takže nepředpokládá výrazné oživení trhu. Z této situace nicméně mohou teoreticky profitovat běžní zákazníci. Pokud se bude současná krize prohlubovat a společnosti se nebude dařit vyprodat své vyrobené kolekce, dají se předpokládat velké výprodeje za výhodně nízké ceny pro koncového zákazníka. Uvidíme, co přinesou následující měsíce.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments