Nadčasové kabelky, které nikdy nevyjdou z módy. Stojí i miliony korun a lidé je berou jako investici

Která žena nemiluje kabelky? Možná i vy jich doma máte slušnou sbírku a stále nemáte dost. Vaše oblíbená kabelka ale může brzy vyjít z módy. Je tedy od věci zapřemýšlet nad pořízením takové, u které si budete jistá, že bude trendy i za několik let. Některé luxusní kabelky jsou tak nadčasové, že jsou i po letech nesmírně žádané a některé slouží dokonce jako investiční artikly. Které to jsou?

The Pouch, Bottega Veneta 

Ikonická kabelka The Pouch z dílny módního domu Bottega Veneta byla prvním počinem designéra a kreativního ředitele Daniela Lee. Tato kožená kráska připomíná obří psaníčko. Je velice stylová a praktická.

V různém barevném i materiálovém provedení je tato kabelka k dostání v cenách od 25.000 Kč, ale některé kousky mohou překročit i hranici 60.000 Kč. 

Chanel 2.55, Chanel 

Módní dům Chanel očividně miluje čísla. Nejspíš proto se například jejich legendární parfém jmenuje Chanel No. 5 a ikonická kabelka nese název 2.55.

Tato černá kožená klasika je cenově zcela mimo dosah většiny lidí, ale stojí zato si na ni našetřit. Investice se rozhodně vyplatí. Už jen proto, že tento kousek snad nikdy nevyjde z módy.

Kabelku Chanel 2.55 zcela jistě neseženete v ceně pod 350.000 Kč.

Birkin, Hermès

Hermès je jedním z předních módních domů zabývajících se výrobou kabelek. Slavná kabelka Birkin, jíž jsme v minulosti věnovali i samostatný článek, je opravdu nestárnoucí skvost, který může být i cennou investicí. Bohužel ale není snadné takovou kabelku sehnat. Když se vám ale podaří tuto krásku ulovit, máte zaručeno, že jste majitelkou nadčasové klasiky.

Nejdražší Birkinka je diamantová Himalaya. Je vyrobena z krokodýlí kůže, která je ručně barvená, aby připomínala zasněžené Himaláje. Kování z bílého zlata je osazeno diamanty a celá tahle záležitost nemůže být nazvána jinak než „umělecké dílo“.

Foto: Hermés

Kabelky Birkin bag jsou i relativně častým investičním předmětem. Specializované servery udávají, že v desetiletém horizontu (2009-1019) došlo ke zhodnocení ceny kabelek Birkin v průměru přes 30 %!

Cenově se Birkinky pohybují v částkách zhruba od 200.000 Kč až do astronomických jednotek milionů.

Lady Dior, Christian Dior 

Snad každá z nás někdy zatoužila vlastnit kabelku Lady Dior. Jednoduchý stylový design je to, co na ní ženy milují nejvíce. Dnes je k dostání v několika velikostech a provedeních. Nejkrásnější je ale v kožené podobě.

Cenově kabelka začíná na 60.000 Kč.

Stud Sign, Valentino Garavani

Tato kabelka byla představena minulý rok v kolekci na podzim/zimu 2021, ale z módy určitě hned tak nevyjde. Černý design zdobený zlatým logem Valentino si prostě musíte zamilovat. Cenově se tyto kabelky pohybují okolo částky 50.000 Kč.

Kaia, Yves Saint Laurent

Pokud nemáte ráda monstrózní kabelky, mohla by se vám líbit Kaia od Yves Saint Laurent. Tato kabelka má ideální velikost na to, abyste do ní mohla uložit základní nezbytnosti a pohodlně ji nosit. Ceny začínají na 40.000 Kč.

Zdroje:


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.