Značky Prada a Miu Miu již nebudou používat kožešinu

Pro milovníky zvířat a bojovníky za jejich práva máme skvělou zprávu! Skupina módních značek, které se rozhodly nepoužívat pravé kožešiny, se stále rozrůstá a rozhodně budou další členové přibývat. Nově se přidala Prada a Miu Miu.

Je skvělé sledovat, jak se v posledních letech opouští od používání kožešiny v módním průmyslu. Naštěstí žijeme v době, kdy se dají tyto materiály nahradit umělými. Stejného názoru jsou i takoví velikáni mezi módními značkami, jako je Prada a Miu Miu, které se rozhodly zcela ukončit používání pravých kožešin při výrobě svých kolekcí.  Přidaly se tak k hnutí fur-free (bez kožešin). V seznamu tohoto hnutí můžeme mimo jiné nalézt i Versace, Gucci, Chanel, Michael Kors a mnoho dalších.

Ochrana zvířat se v poslední době stává důležitým tématem a dochází v tomto směru k pozitivnímu obratu. Když se do hnutí fur-free zapojují i proslulé značky, je pravděpodobnější, že se tento problém dostane více do povědomí veřejnosti.

Nejde ale jen o to, aby se zcela opustilo od používání pravých kožešin. Důležité je také zabránit tomu, aby se jejich používání v budoucnu opět obnovilo. Doufejme tedy, že pravé kožešiny už neuvidíme a že stejná budoucnost čeká i na výrobky z pravé kůže, která se v dnešní době bohužel stále používá v hojném počtu.

Foto: Instagram.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.