Prada

Prada je luxusní módní značka specializující se především na výrobu ready-to-wear kolekcí, kožených kabelek, bot, cestovního příslušenství, parfémů a mnoho dalšího.

Historie značky PRADA

Módní dům Prada vznikl již v roce 1913 v Miláně v Itálii, kde jej bratři Mario a Martino Prada založili, aby zde prodávali kožené zboží. Mario byl toho názoru, že ženy by neměly mít co dočinění s obchodováním, a tak se snažil, aby se žádná z žen z jeho rodiny nemohla k podniku přidat. Nicméně jeho jediný syn nejevil absolutně žádný zájem o módu a obchod, a tak bylo ironií, že to byla Mariova dcera Luisa, kdo se později ujal vedení rodinného podniku Prada a v jeho čele nakonec zůstala celých dvacet let. V roce 1970 se pak k módnímu domu přidala její dcera Miuccia, která rodinný podnik po své matce převzala v roce 1978. Začaly se vyrábět módní batohy z nylonové tkaniny a v roce 1979 byla představena celá kolekce.

Na vedení značky nebyla Miuccia sama. V roce 1977 se totiž seznámila s Italem Patriziem Bertellim, který Miuccii radil v oblasti podnikání a obchodování, a tak měla dostatek času na to, aby se mohla implementovat svou kreativitu do návrhů nových designů. Později se za Patrizia provdala. Módní dům Prada postupně vzkvétal. V devadesátých letech se díky své originalitě dostal do čela žebříčků nejvlivnějších módních domů na světě. Značka Prada se stala symbolem prémiového statusu.

PRADA a Současnost

V únoru roku 2020 byl jmenován do čela kreativy designér Raf Simons, a stal se tak pomocným kreativním ředitelem módního domu Prada.

Značka se těší obrovské oblibě především v řadách celebrit, které si modely značky Prada oblékají na červené koberce a významné akce.

Každoročně se pořádají módní přehlídky, jejichž součástí byly například modelky Daria Werbowy, Gemma Ward, Vanessa Axente, Suvi Koponen, Ali Stephens, Vlada Roslyakova and Sasha Pivovarova, které se značkou spolupracovaly řadu let.

Prada - Nejnovější zprávy a novinky: