Zemřel zakladatel značky Givenchy – Hubert de Givenchy

Před necelým měsícem oslavil své 91. narozeniny. Za tento úctyhodný věk se stihl Hubert de Givenchy zapsat to historie módy jako návrhář, který se velkým dílem podílel na vývoji světových módních trendů. A přesně v tomto duchu na něj budeme všichni vzpomínat.

Hubert de Givenchy zesnul 10. března 2018. Odešel v poklidu ve spánku ve své rezidenci nedaleko Paříže.

Hubert James Marcel Taffin de Givenchy

Mnoho jmen, mnoho talentů. Lásku k módě cítil už odmalička. Jeho otec (markýz) z něj ale chtěl mít úspěšného právníka. Hubert ovšem zůstal věrný svému talentu a nadšení pro módu a šel si cílevědomě za svým snem.

Zkušenosti v módním odvětví získal u jiných neméně známých značek jako Dior nebo Balmain. Po zkušenostech u jiných velikánu ale toužil navrhovat vlastní oblečení, které hrdě ponese jeho jméno. Proto v roce 1952 založil svou vlastní značku Givenchy, která je dodnes celosvětově úspěšným brandem.

Nejlepší přítel Audrey Hepburn

Mezi múzy Huberta Givenchy patřila talentovaná herečka a módní ikona Audrey Hepburn, kterou jistě všichni známe z jejího nejslavnějšího filmu Snídaně u Tiffanyho. Právě v tomto filmu byla Hepburn oblečená do šatů navržených Givenchym. A tím tato spolupráce rozhodně nekončila! Audrey milovala Hubertovy návrhy a často jeho „módní díla“ vyhledávala a nosila na nejhonosnější společenské akce. Postupem času tato spolupráce přerostla v přátelství na celý život.

Prodej milované značky

Mistr Givenchy se v roce 1981 rozhodl prodat svou milovanou značku jinému módnímu gigantovi Louis Vuitton. Ve vedení značky setrval ještě do roku 1995 a následně odešel do návrhářského důchodu. Pro značku Givenchy následně navrhovali např. zesnulý Alexander McQueen a také John Galliano.

„Luxus je v každém detailu.“

– Hubert Givenchy

Foto: Facebook.com/Givenchy, Pinterest.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.