Základní kousky pánského šatníku nejen na letošní jaro

V módě nesmíme zapomínat také na muže. Ti sice povětšinou nemají takové módní cítění jako ženy, ale když jsou stylově oblečení od hlavy k patě, je to radost pohledět. Prozradíme vám pár základních kousků, které by se jednoznačně měly objevit ve vašem šatníku, pokud je nemáte – čekají vás velké nákupy.

Basic tričko je základ

Podobně jako v dámském šatníku by se i v případě pánského šatníku mělo rozhodně objevit několik basic kousků, které jsou absolutním základem. Basic trička v bavlně jsou prodyšná, elegantní, jednoduchá, minimalistická a zvolíte-li vhodný střih lichotící vaší postavě, stanou se z nich ničím nepřekonatelné kousky. Ať už zvolíte basic tričko bílé, černé, modré nebo vínové, bude základním stavebním prvkem mnoha vašich outfitů.

Trička s límečkem

Pokud vás obyčejná trička nebaví. Zkuste trička s límečkem neboli polo trička. Opět volte jednoduché základní barvy a minimum zbytečných nápisů. Trička s nápisy do šatníku dospělého muže nepatří. Polo trička nabízejí větší eleganci, ale znovu je možné nosit je v podstatě kamkoliv.

Bílá košile je základ všeho

Nejuniverzálnější kousek, který by neměl chybět v žádném šatníku moderního muže, je bezesporu bílá košile. Kvalitní bílá košile se nechá jednoduše sladit doslova pro každou příležitost, ať už se jedná o součást běžného outfitu do práce, procházku městem, pracovní schůzku nebo pohovor, rande, drink ve víru velkoměsta s přáteli, letní festival, oslavu narozenin, svatbu anebo pohřeb. Snad jen na sport se příliš nehodí (ačkoliv golf může být dobrou výjimkou).

Elegantní kabát jako povinnost

Nikdy nevíte, kam vás cesty zavedou. Pánský šatník by měl obsahovat nejen sportovní bundu, ale také dobře padnoucí kabát. Vsaďte na takový, ve kterém se alespoň trochu budete cítit pohodlně. Barvy volte opět s rozumem. Klasické neutrálních odstíny jako je černá, šedá, navy modrá nebo svěží béžová jsou nadčasové.

Nezapomeňme na doplňky

I muži potřebují doplňky. Váš šatník by měl nekompromisně obsahovat minimálně hodinky, ať už sportovní, nebo elegantní. Jde o praktický módní doplněk, který by vám určitě neměl chybět. Tip: Hodinky zkombinujte s barvou vašeho pásku.

Foto: H&M, ASOS, Shutterstock.com.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.