Jaké účesy zvolit po padesátce? Ofina ubírá roky, delší vlasy podpoří vaši ženskost

Účesy pro ženy okolo 50. roku života už nebývají tak divoké, jako v minulosti. Ženy také často volí ryze praktické střihy – nejčastěji velmi krátké – což může být na úkor ženskosti. A to je velká škoda. Naštěstí už nežijeme v době, kdy jsou po padesátce zapovězené dlouhé vlasy či rovnou lokny. Dnes můžete experimentovat, mít šmrnc, a to dokonce i s šedinami.

Dlouhé, nebo krátké vlasy?

Že vám už není třicet? Ani čtyřicet? To neznamená, že byste se měla vzdát dlouhých vlasů. Podívejte se například na česko-francouzskou herečku Chantal Poullain. Je jí 65 let a se svými dlouhými lokny působí elegantně a stále velmi žensky!

Vhodnost účesu neurčuje věk, nýbrž kvalita vlasů. Zkrátka to, čím se řídíte celý život. Pokud máte opravdu kvalitní vlasy, můžete si s nimi dovolit více než ženy s jemnými a neposednými kadeřemi.

Důležitý je také střih. Správný střih udává ráz vašemu účesu. Bez patřičné péče se to ale neobejde. Jak jsme zdůraznili, důležitou roli hraje zdraví vlasů. Máte jemné až řídké vlasy? Podpořte jejich růst a dobrý stav například toniky s přídavkem kofeinu.

Ofina ubírá roky

Chcete mít dlouhé vlasy? Hříva po pás asi není zcela praktická. Na druhou stranu bývalou modelku a zakladatelku úspěšné modelingové agentury Miladu Karasovou si neumíme představit bez sepnutého, dlouhého blond ohonu. Optimální je však délka po lopatky. Pro větší objem a plastičnost účesu si nechte vlasy sestříhat.

Všeobecně platí, že světlá barva ubírá roky, tmavá zdůrazňuje nedokonalosti, záleží ale samozřejmě, jaký odstín se hodí k tónu vaší pleti. Fintou na ubrání pár let je ofina.

Jaký je vhodný krátký účes?

Jestli jste šmrncovní, energická, sportovně založená žena, můžete si dovolit kratší sestřih. Pokud se umíte odvázat, zvolte klidně lehký punk styl s delší patkou či postupné vyholení na stranách a od týlu hlavy. To platí zejména pro dámy se štíhlejším tvarem obličeje.

Foto: Depositphotos

Ty s oblejšími liniemi nebo hranatým obličejem, mohou využít jiných účesů. Velmi elegantní je tzv. bob. Jistá verze mikáda, která je nadýchanější.

Young beautiful blonde girl with bob haircut. Hand drawing profile silhouette. Vector illustration.

Melír a šediny

A co ona trendová šedá barva? Záleží na tom, jakou formu šedivé barvy máte. Může být přirozeně krásná, někdo si však pomáhá barvícími šampony na stříbřité vlasy, aby byl odstín živější. Můžete zvolit i melírování, vlasy plasticky získají na objemu.

A když jsme u účesu, tedy u barvy, kterou přisuzujeme starším ročníkům, co onen drdol? Všeobecně platí, že když nebudete mít vlasy zplihlé pod tíhou gelu nebo laku, můžete si dovolit i výčes, aniž by vám přidal léta.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.