Pro kadeřníky jsou vlasy jako umění. Jako prázdné plátno, na které mohou malovat a právě barvení vlasů je podobné jako malování na plátno – potřebujete tedy hlavně štětec (pokud možno co nejjemnější), aby výsledný efekt byl co možná nejpřirozenější. Pokud se bojíte velké změny, ale přesto toužíte po oživení účesu, balayage je pro vás jako stvořené.

Francouzský původ, celosvětový úspěch

Balayage (čtěte: “bajaláž”) pochází z Francie. Doslovný překlad znamená zametat nebo česat. Kombinace obou slov o této metodě barvení vlasů mnohé vypovídá. Barvení balayage totiž spočívá v barvení jemných pramínků vlasů jako byste vlasy ometaly od prachu. Díky tomu docílíte velmi přirozeného zesvětlení jednotlivých pramínků a oživení vašeho účesu.

Oblíbený u celebrit

“Pokusnými králíky” tohoto způsobu barvení se staly samozřejmě celebrity, které se na balayage blond trendech okamžitě staly závislé. Mezi největší milovnice patří například zpěvačky Selena Gomez, Rihanna, herečky Sarah Jessica Parker, Olivia Wilde, Hilary Duff nebo supermodelka Rosie Huntington-Whiteley.

sjparker_gl_7dec11_rex_b
selena-gomez-blonde-3
1b5eb721bd2b0b6ef6233d6507a31dc6
308a2ce8f05aa7562aa12573eefb32d0

Přirozené zesvětlení tmavých vlasů

Přes zimní měsíce jsou vlasy přirozeně tmavší, protože mají nedostatek slunečního svitu. Proto bývá nepsaným pravidlem, že kadeřníci přes zimu zapojují tmavší odstíny barev. Tmavší odstíny se ale rychle okoukají a vy rázem toužíte po postupném zesvětlení. Barva se v případě balayage aplikuje na konce a pramínky podél obličeje, díky čemuž pak mohou více vyniknout vaše oči, obočí nebo celkově kontury obličeje. Balayage je důkazem, že málo je někdy více.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze