Jak ozvláštnit mikádo v roce 2024? Populární bob bude in i letos

red haired woman with red hair

Mikádo nebo tzv. bob zůstává v roce 2024 nenahraditelnou klasikou a stále žádaným stylem. V tomto článku vám přinášíme přehled nejnovějších střihů bobu, které vládnou módní scénou v tomto roce.

Starohollywoodský bob

Klasický bob získává nový rozměr s přesně učesanými vlnami a vysokým leskem, připomínajícími slavnou éru Hollywoodu. Tentokrát už nejde o nedbalý, ale o dokonalý, upravený styl. Inspirujte se stylem Grety Lee na Golden Globes nebo Sydney Sweeney na Oscarech pro tento sofistikovaný vzhled.

Foto: Getty Images

Převrácený bob

Zakulacený bob dostává nový twist s konci natočenými směrem ven. Gigi Hadid předvedla tento styl na Instagramu, když si ostříhala své charakteristické dlouhé vlasy na středně dlouhý bob. Jennifer Lopez a Ayo Edibiri pak tento vzhled předvedly na událostech jako je přehlídka Schiaparelli a Emmy Awards. Stačí konečky jemně zatočit, abyste získali moderní a svěží vzhled.

Foto: Unsplash

Dlouhý bob

Někdy označovaný také jako midi-bob, je ideální volbou pro ty, kteří si nechávají krátké vlasy déle růst. Tento střih, který sahá pod čelist a lehce nad dekolt, získává na popularitě, zejména u žen nad padesát let. Je velmi lichotivý a snadno se přizpůsobí různým tvarům obličeje. Inspirovat se můžete u Jennifer Aniston nebo Pénelope Cruz.

Foto: Getty Images

Barokní bob

Barokní bob přináší objemné, sochařské vlny a luxusní finiš. Tento střih je momentálně velkým hitem a je ideální pro ty, kteří touží po sofistikovaném a velkolepém vzhledu. Zendaya je jednou z hlavních ikon tohoto stylu, která ho dokonale reprezentuje.

Foto: Getty Images

Bob s ofinou

Bob s ofinou je dalším trendem, který si získává popularitu. Ať už se rozhodnete pro řídkou mikro ofinu nebo plnější styl, klíčem je hrát si s texturou a tvarem. Vyhněte se dokonalým úpravám, které mohou působit příliš uhlazeně.

Foto: Unsplash

Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.