Tento podzim kalhoty nechte doma. Odvážný „no-pants“ trend si zahraniční celebrity velmi oblíbily

Black and white of young sensual woman in leather jacket sitting with crossed legs near table and looking at camera

Oblékání bez kalhot se stalo módním fenoménem, který zaujal nejen celebrity, ale i módní návrháře. V poslední době se na ulicích i přehlídkových molech objevuje stále více lidí, kteří se vzdávají tradičního nošení kalhot a volí více uvolněný a odvážný přístup.

Kalhoty nejsou to co dříve

Kalhoty z módní scény mizí postupně. Nejprve se začaly prosazovat cyklistické kraťasy, poté následoval boom tepláků během pandemie. Jakmile se lidé začali opět vydávat ven, plisované sukně a mikrosukně vzrostly na popularitě. Loňský rok pak přinesl módní moment baggy džínů, které však rychle ustoupily.

Foto: Bauer Griffin

V současné době jsou oblíbené kalhoty, které se nelepí na tělo, ale spíš jsou tak velké, že módní značky používají termíny jako „balón“ či „padák“ k popisu jejich siluet. Kalhoty, jak jsme je znali dříve, tak už dávno nejsou v kurzu. Významné módní značky jako Prada, Chanel a Christian Siriano posílají modelky na molo s částí těla zakrytou jen průsvitnými silonkami, téměř neviditelnými kraťasy, odhalenými kalhotkami a obnaženými nohami, což nahrává myšlence, že kalhoty míří ke svému úpadku.

Celebrity chodí dávno bez kalhot

Jednou z prvních celebrit, která tento trend otevřeně přijala, byla Hailey Bieber, která kalhoty nenosí již od roku 2017, jak uvádí server In Style. I když Beyoncé a Rihanna tento styl stále dokonale prezentují. „No-pants“ trend se však vrátil a Hailey Bieber byla jednou z jeho nejvěrnějších stoupenkyň. Když v roce 2019 většina z nás tento trend odsoudila a přešla, Hailey neustoupila. Ať už se objevuje v módních magazínech, kampaních, prochází se po ulicích v průběhu zimy nebo se neformálně setkává se svým manželem, vždy ukazuje své nohy.

A není to jen Hailey – i Kendall Jenner přijala tento trend. Během rozchodu s basketbalovou hvězdou Devinem Bookerem popularita této modelky výrazně vzrostla, když odešla z focení jen v silonkách a tmavě modrém svetru Bottega Veneta.

Během Pařížského týdne módy pak Kylie Jenner ještě více zbořila hranice, když si oblékla pánské slipy přes černé silonky a na ně hodila dlouhý šedý kabát.

Foto: MEGA

Nepočítaje mladé influencery, i mnoho dalších celebrit přispělo k obnovené popularitě no-pants stylu. Mezi ně patří například Bella Hadid, Julia Fox, Emily Ratajkowski, Camile Mendes, Tracee Ellis Ross nebo Katie Holmes.

Závěrem

No-pants trend není jen o tom, vyjít ven bez kalhot. Je to výzva k uvažování mimo obvyklé módní hranice a zkoušení něčeho nového. Může to být příležitost pro každého, kdo chce vyjádřit svou individualitu a prozkoumat kreativitu ve svém stylu. Je to také možnost vystoupit z komfortní zóny a překonat obavy ohledně toho, co si ostatní myslí.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.