Speciál o módních značkách: Marc Jacobs

Byl to malý sedmiletý kluk, když mu umřel tatínek. Dětství neměl zrovna růžové, protože podle jeho slov byla jeho matka psychicky nemocná a o svou rodinu se nedokázala postarat. Přestěhoval se ke své babičce, se kterou žil na Upper West Side v New Yorku, kde začalo všechno dobrodružství…

Marc Jacobs bezesporu patří mezi průkopníky módy, kteří se zasloužili o to, co v dnešní době móda znamená.

Marc Jacobs – talent, který hýbe světem

Přesně takový Marc Jacobs je. Módě se věnuje už odmalička. Vystudoval střední školu umění a designu, na které patřil k nejlepším žákům. Už tam bylo všem jasné, že je v něm skrytý talent, který bude hýbat světem.

Už během svých studií navrhl svou první kolekci ručně pletených svetrů, které ihned slavily úspěch a všechny je prodal. Následovala spolupráce s módní značkou Perry Ellis. Pro tuto značku navrhl kolekci „grunge“, která byla absolutním propadákem. Z tohoto důvodu byla spolupráce ukončena.

O pár let později zahájil svou vlastní licenční a návrhářskou společnost Marc Jacobs International Company.

stazeny-soubor-1Marc a jeho múzy

V jeho začátcích oblékal slavnou Fran Drescher (znáte ze seriálu Chůva k pohledání). Modely, které navrhoval během celého natáčení tohoto seriálu slavily úspěch. Mezi jeho další múzy patří módní návrhářka Victoria Beckham, se kterou sdílí především svou vášeň pro módu. Dále také herečka Kirsten Dunst nebo Sofia Coppola, která dokonce byla tváří jeho parfému.

Spolupráce s Louis Vuitton

Nejvíce úspěšným rokem byl pro Marca rok 1997, kdy byl jmenován jako kreativní ředitel slavné módní značky Louis Vuitton. Spolupráce s touto módní značkou byla pro něj osudová.

Značka Louis Vuitton díky tomuto módnímu návrháři získala celosvětové uznání a stala se z ní jedna z nejznámějších módních značek, kterou chce nosit téměř každý.

V říjnu v roce 2013 přišel velký šok, když po přehlídce jaro – léto bylo oznámeno, že Marc Jacobs opouští značku Louis Vuitton. Zprvu pro všechny zklamání. Po sdělení důvodu naopak radost a nadšení, jelikož Marc značku opustil proto, aby se mohl plně věnovat své vlastní značce. A tak vznikla Marc by Marc Jacobs, která se specializuje především na mladší generaci.

Módní kousky úžasného Marca Jacobse si zamiluje každý, kdo má styl.

Foto: Marcjacobs.com , Facebook.com/Marc Jacobs, Pinterest.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.