Proč se módní trendy opakují stále dokola?

Když jsme byli mladší, maminky nás oblékaly podle svého vkusu, což ve většině případech vůbec nebylo podle módních trendů, ale naopak jsme nosili oblečení, které bylo in v době jejich dospívání. Tehdy nám to připadalo jako neskutečný trapas, protože takové oblečení přeci bylo totálně out. Po pár letech jsme takové kousky sami vyhledávali, protože se vrátily zpátky na scénu. Módní trendy se zkrátka opakují stále dokola. 

Zpátky do minulosti

Když něco slaví úspěch a těší se velké oblibě, je jasné, že se k tomu za pár let znovu vrátíme. Stejně tak je tomu i s módními trendy. Módní návrháři se snaží vymýšlet stále nové a neokoukané kousky, přesto se stejně po čase vrací k sázce na jistotu. Ať už to jsou kalhoty do zvonu, culottes, džínovina, nebo dokonce hit letošního roku – manšestr.

Staré trendy v moderním pojetí

Ačkoliv jde o módní trendy, nejsou žádnou novinkou. Pro příklad můžeme uvést třeba ledvinky, které v tomto roce zažívají velký módní boom. Nevrací se do módy ve verzi, kterou všichni moc dobře známe. Jde o „staré“ módní trendy, ale v moderním pojetí. Propracovanější detaily nebo jiný způsob oblékání – kombinace starého a známého spolu se současnými módními trendy, je přesně ten důvod, proč milujeme módu.

Nikdy nás nepřestane překvapovat, s jakou modernizací přijdou módní návrháři. Zpátky se k nám vrací třeba také leopardí vzor, jehož návrat očekávalo velmi malé množství lidí. Přivítáte ho s otevřenou náručí, nebo tento trend raději přeskočíte?

Foto: Unsplash.com.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.