Manšestr – někdo jej nesnáší, někdo na něj nedá dopustit. Tenhle materiál si v několika posledních letech užil nejen své chvíle slávy, ale i chvíle, během kterých zažíval nepříjemný propadák. Jednoho času jsme jej nosili všichni, vzápětí se po něm slehla zem. Jedno je ale jisté: manšestr se znovu hlásí o slovo a razí si cestu do našich šatních skříní!

Manšestr musíte buď milovat, nebo nenávidět

Manšestr je materiál, který si buď musíte okamžitě zamilovat, nebo jej naopak začít nenávidět. Troufneme si tvrdit, že drtivá většina z nás si na jeho přítomnost na pultech v obchodech bude muset teprve zvyknout, zvláště pak mladší generace, které s ním třeba ještě neměly tu čest a v podstatě neví, co od něho mají čekat.

Ať už se, co se týče manšestru, stavíte na tu či onu stranu, neměl by vám uniknout fakt, že teď se opět nosí a nosit se bude. Pověstná vroubkovaná látka se již nyní objevuje na celé řadě módních kousků – kalhotách, sakách nebo sukních. Tak co myslíte? Dáte manšestru ještě šanci?

znovuobjeveny-trend-mansestr-02
znovuobjeveny-trend-mansestr-03

Jeho historie sahá daleko

Možná bychom měli zmínit, že historie tohoto materiálu sahá až do osmnáctého století a jeho původ se datuje k anglickému Manchesteru, od kterého, jak už možná tušíte, byl následně odvozen i jeho český název. Dříve jej nosili spíše muži, ženám byl tak trochu vzdálený, postupem času se ale z ryze pracovního materiálu stal materiál módní, kterému začínaly podléhat i ženy, takže jej nakonec nosili úplně všichni.

Je zde jen na skok, nebo si bude užívat chvíle slávy?

Nabízí se otázka, jestli si do současného módního světa manšestr jen tak odskočil a za pár týdnů po něm opět nebude ani vidu, ani slechu, nebo jestli má nakročeno k úspěšným chvílím, díky kterým se v našich šatnících zabydlí třeba i na několik let.

Tahle otázka zůstává ve hvězdách. Co se totiž manšestru týče, člověk nikdy neví. Měl své slabé i silné chvíle a je jen otázkou času, která nám odpoví, jestli se opět jedná o nějakou jednorázovou vlnu, nebo jestli se u nás tento materiál zdrží delší dobu.

znovuobjeveny-trend-mansestr-04
znovuobjeveny-trend-mansestr-05

Kde všude se nosí?

Jak už jsme zmínili na začátku dnešního článku, na manšestr se můžete těšit v mnoha podobách. Pro méně odvážné jsou tu třeba baretky, které nejsou tak nápadné a pomáhají si na tento trend postupně zvykat. Pro odvážnější se pak na pultech objeví kompletní kalhotové kostýmy, saka, kalhoty nebo sukně. Opravdu bude z čeho vybírat!

Co se barev týče, o manšestru je známo, že se dokáže zahalit prakticky do kteréhokoli odstínu. Třeba na podzim bude ideální sázka na zemité tóny, jako je například okrová, zelená nebo hnědá. V zimě, pokud se u nás tento trend udrží, pak můžete vybírat mezi modrou, bílou nebo třeba šedou. S příchodem jara lze vyzdvihnout červenou, žlutou nebo oranžovou.

Foto: Pinterest.com, Unsplash.com

Načítání...