Pharell Williams se stal novým kreativním ředitelem značky Louis Vuitton

Úspěšná francouzská značka Louis Vuitton oznámila, že se zpěvák a skladatel Pharell Williams stal novým kreativním ředitelem pánských kolekcí. Podle jeho stylu můžeme očekávat omlazení značky a nové neotřelé nápady.

Historie značky

Módní značka Louis Vuitton, byla založena módním návrhářem, o jehož jméně napovídá název značky, v roce 1854 v Paříži. Již od dětství měl Louis Vuitton kladný vztah k módě. Ve 14 letech se dal do učení a po letech studia se vyučil šikovným brašnářem. Roku 1858 Vuitton představil své první unikátní kufry, které měly ploché dno a byly vyrobeny z plátna Trianon, které je dělalo lehčími a prodyšnými. 

Život Pharella Williamse

Zpěvák, hudební producent, módní návrhář a podnikatel. Tak by se dal charakterizovat Pharell Williams. Již od dětství se věnoval hudbě a stal se úspěšným zpěvákem. Můžete ho znát i díky jeho písni „Happy“. 

Na svém kontě má 13 cen Grammy a několik ocenění za Producenta roku. Jeho kreativní svět má velké záběry od hudby až po módu. 

Práci návrháře spjatého s Louis Vuitton si Pharell vyzkoušel již v letech 2004 a 2008. V minulosti také spolupracoval se značkami Billionaire Boys Club a Ice Cream, takže v módě rozhodně není nováčkem.

Nová spolupráce s Louis Vuitton

O pozici nového kreativního ředitele Louis Vuitton pánského oddělení se spekulovalo již dlouhou dobu. Poté, co náhle zemřel tehdejší kreativní ředitel Virgil Abloha v roce 2021, na pomoc povolali návrháře Colma Dillana. Tento talentovaný návrhář byl v minulosti velmi úspěšný a získal mnohá ocenění. Pomáhal pouze s poslední kolekcí, která byla představena během zimní edice pánského týdne módy v Paříži.

Při rozhodování, koho do této důležité role obsadit, ohled se bral především na mladší generaci, u které si značka chtěla zvýšit prestiž. Možná i proto padla volba na dnes již takřka padesátiletého Pharella Williamse s vizáží svěžího třicátníka.

Pharellova první kolekce u této značky vyjde oficiálně v červnu tohoto roku během pánského fashion weeku v Paříži. A my se těšíme už dnes. Pharell má svou jedinečnou osobnost, která přesahuje hranice módy, takže se dá očekávat, že povede značku k nové a odvážné kapitole.

Zdroje:

    
    Avatar

    Agáta Eismannová

    Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.