Zemřel módní návrhář Virgil Abloh. Podlehl rakovině

Včera večer svět obletěla zdrcující zpráva o úmrtí návrháře Virgila Abloha, který prohrál boj se zákeřnou rakovinou, se kterou bojoval více než dva roky. Bylo mu pouhých 41 let.

Virgil Abloh byl americkým módním návrhářem, který rád kombinoval luxusní módu s módou pouliční. Obléknout si sako a tenisky pro něj nebyl žádný problém.

V roce 2012 představil svou značku Off-white, která sídlí v Miláně. Od roku 2018 byl kreativním ředitelem oddělení pánské módy značky Louis Vuitton, kde působil až do své smrti. Kromě toho působil také jako výtvarník.

Stejně jako řada jiných návrhářů ani Virgil nevystudoval módu nebo design. Vystudoval architekturu a stavební inženýrství.

Jako první o Virgilově úmrtí informovala společnost LVMH, která vlastní značku Louis Vuitton a také vlastní 60% podíl značky Off-white. Zpráva o jeho úmrtí zarmoutila nejen jeho rodinu a blízké, ale také jeho přátele a kolegy, kteří ihned zaplnili sociální sítě kondolencemi. Z jejich slov je patrné, že si Virgila vážili nejen jako umělce, ale také jako člověka.

„Všichni jsme po této hrozné zprávě šokováni. Virgil nebyl jen geniální designér a vizionář. Byl to také muž s krásnou duší a velkou moudrostí. Rodina LVMH se ke mně připojuje v této chvíli velkého smutku a všichni myslíme na jeho blízké po smrti jejich manžela, otce, bratra nebo přítele.“

řekl šéf LVMH Bernard Arnault.

Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!