Osudové múzy světových módních návrhářů. Komu učarovala Madonna, éterická Audrey Hepburn nebo divoká Kate Moss?

Kolekce luxusních módních značek se neobejdou bez známých tváří. Tváře, které jsou oblíbené po celém světě, přitahují pozornost. I to je důvod, proč na ně světové značky a světoví návrháři rádi sázejí. Pojďme si představit největší múzy světových módních návrhářů. Kdo stojí za úspěchem slavných kolekcí?

Miláček všech – Audrey Hepburn

Začít musíme proslulou personou, herečkou, velvyslankyní UNICEF a také velkou múzou Johna Galliana, Karla Lagerfelda a Huberta de Givenchy. Audrey Hepburn byla už v začátcích své kariéry předurčena k úspěchu. Obdiv u žen po celém světě si získala nejen svou krásou a jedinečným módním vkusem, ale také svou osobností. Byla upřímná, odvážná a za každou cenu svá. Není snad žádná žena, která by neviděla film Snídaně u Tiffanyho, ve kterém nejvíce zazářila.

Audrey své první šaty od značky Givenchy oblékla v roce 1954 ve slavném filmu Sabrina. Následovalo dlouholeté spojenectví a přátelství. Hubert de Givenchy navrhl pro herečku své nejslavnější modely – například nesmrtelné „malé černé“ patří právě z jeho dílny.

Johna Galliano potkala v roce 1984 a byla pro něj více než múzou. Okamžitě navázali pevné přátelství. Později se stala také múzou a ikonou v očích oblíbeného módního návrháře Karla Lagerfelda.

Divoká Kate Moss

Tato původem anglická supermodelka je známá především svými bujarými večírky i přiznanou drogovou závislostí. V době svého největšího úspěchu ovšem patřila mezi nejúspěšnější modelky. Do svých kampaní si jí vybrali značky jako Calvin Klein, Dior, Versace, Fendi a mnoho dalších.

V roce 2011 navrhl modelce svatební šaty návrhář Galliano. Největší zalíbení ale našla u módního návrháře Marca Jacobse. Ten ji společně s další modelkou Naomi Campbell (taktéž nejlepší přítelkyně Kate Moss) považuje za blízké přítelkyně.

Divoká Madonna

Madonna je mimo hudbu známá i svou vášní pro módu. I proto si ji mezi své múzy vybral módní návrhář Jean Paul Gaultier. Madonna se po celou svou kariéru ráda obléká do extravagantních modelů, které více odhalují, než zakrývají. Není divu, že navázala spolupráci spolu s Gaultierem, který je známý svými provokativními kousky.

Gaultier navrhl pro Madonnu její nejznámější kostým celé kariéry. Jednalo se o korzet se špičatou podprsenkou. Tento kultovní kousek oblékla v rámci svého turné Blonde Ambition Tour. Od té doby je pojí dlouholeté přátelství.

Zdroje