Ostudné přešlapy českých žen v módě a kráse. Těmto prohřeškům se vyhněte obloukem

I když se často snažíme vypadat co možná nejlépe, čas od času se nám „vydaří vykouzlit“ ostudné přešlapy v kráse, které naši snahu dokonale sabotují. Perfektní vzhled je cílem drtivé většiny žen, bohužel ne vždy ale máme svůj den a jsou zkrátka i chvíle, kdy se nám ne všechno musí nutně podařit. Jaké jsou nejčastější přešlapy v kráse? A stávají se tyhle trapasy i vám?

Nejčastější přešlapy v kráse, aneb když je trapas na spadnutí

Snad každé z nás se někdy stalo, že i přes veškerou snahu se na našem pečlivě vypracovaném vzhledu něco pokazilo. Stát se to může kdykoli a komukoli, s tím je potřeba se smířit. Až se některé níže zmíněné přešlapy v kráse příště stanou vám, alespoň již budete vědět, že v tom rozhodně nejste samy a především budete vědět, jak se v takové chvíli zachovat.

Přešlap číslo jedna: oči á la panda

Tohle určitě znáte: stačí sáhnout po příliš světlém korektoru a aplikovat jej okolo očí a rázem budete vypadat jako medvídek panda. Možná to bylo trendy někdy okolo roku 2015, dnes ale určitě ne.

Někdy se o tento jev postará i pudr, kterým se po líčení zapudrujete a výsledek to bude mít úplně stejný. Nikdo nechce vypadat jako panda a žádná z nás nechce mít kolem očí bílé kruhy, které na pohled vůbec nevypadají pěkně.

Aby se vám tohle už nestávalo, stačí si dát pozor, na jakém světle se líčíte, protože tento nešvar vzniká především tehdy, líčíte-li se na světle umělém – tedy třeba za svitu lampičky a podobně. Důležité také je zvolit správný odstín korektoru, který by měl být v ideálním případě co možná nejpodobnější přirozené barvě vaší pokožky.

Přešlap číslo dva: koláče v podpaží

Dobře, tohle není zrovna dvakrát příjemné. Když si vyrazíte někam do společnosti a poté nadzvednete ruce, vaše okolí se zděsí, protože vám v podpaží budou svítit dva nevzhledné mokré koláče. Jasně, každý z nás se potí, někdo více, někdo méně, každopádně je to přirozená reakce našeho těla, nicméně když se vám to stane někde mezi lidmi, pak se určitě shodneme na tom, že to rozhodně není záviděníhodná situace.

Jestliže máte problém s nadměrným pocením, můžete se spolehnout na speciální podpažní vložky, které se dají zakoupit třeba v lékárně nebo na internetu. Nadměrnému pocení nelze vždy zabránit, takže jsou tyhle vložky, které se jednoduše přilepí na vnitřní stranu oblečení, ideálním pomocníkem, jak s tímto nepříjemným problémem bojovat a vyhnout se nechtěnému trapasu.

Přešlap číslo tři: rtěnka na sklenici

Představte si situaci, kdy jste na nějakém večírku nebo formální akci, dáváte si něco dobrého k pití a vaše okolí musí sledovat, jak máte okraj sklenice opatlaný od rtěnky. Jasně, není to žádné drama, ale pokud jste ve vybrané společnosti, pak by se vám tenhle faux pas rozhodně stávat neměl.

Zabránit se tomu dá docela jednoduše, nejlépe totiž uděláte, když vyměníte klasickou rtěnku za dlouho trvající, která na rtech vytvoří vrstvu, jež se nikam neobtiskne a předejde tak zapatlanému okraji sklenice, na který vážně není zrovna líbivý pohled.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com, Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.