Monacká princezna Charlotte byla součástí přehlídky Chanel i se svým koněm Kuskusem

Na módních přehlídkách jsme zvyklí vídat téměř vše. Přesto bylo překvapením, když se na módní přehlídce značky Chanel, v rámci Haute Couture Fashion Week v Paříži, objevil kůň. Ten svou spanilou jízdou po mole odstartoval módní přehlídku, která dokázala, že se značka Chanel pevně drží svého tradičního stylu.

Monacká princezna Charlotte jako vždy vítaná návštěva

Charlotte Marie Pomeline Casiraghi je vnučkou monacké kněžny Grace Kelly, která je považována za jednu z největších módních ikon v historii. I Charlotte má své zalíbení v módě. Její rodina se blízce přátelila s Karlem Lagerfeldem, který byl kreativním ředitelem módního domu Chanel. Od té doby je princezna Charlotte, i celá její rodina, pravidelně zvaná na společenské akce značky Chanel.

Tentokrát se princezna zapojila trochu více, než obvykle. V úvodu módní přehlídky haute couture jaro-léto 2022 se objevila na mole jedoucí na svém milovaném koni Kuskusovi.

Bylo zajímavé sledovat pohledy přítomných diváků především v prvních řadách. Princezna Charlotte byla samozřejmě oděná do modelu značky Chanel a její jezdecký outfit skvěle doplňovaly výrazné linky na očích.

Výrazné mašle a volánky jako symbol Chanelu

Módní značka Chanel je proslulá svou elegantní a luxusní módou. V rámci kolekce haute couture jaro – léto 2022 tomu nebylo jinak. I zde Chanel dostál svého jména.

Kreativní ředitelka Virginie Viard do kolekce zahrnula mnoho ženských romantických prvků, jako jsou výrazné mašle, volánky a peří. „Trochu mě inspirovala dvacátá léta – peříčka a třásně“ prozradila pro Vogue.com.

V kolekci se objevily i svatební šaty, které vyvolaly vlnu kritiky

V rámci haute couture show představil Chanel i svatební šaty, které na první pohled nepůsobí nijak jedinečně a rozdělily fanoušky značky na dva tábory. Jedni tvrdí, že je to přesně ten pravý styl Chanelu a druzí svatební šaty považují za velký propadák.

Šaty jsou vyrobeny z kvalitního bílého saténu, jsou rovněž zdobené peřím (podobně jako mnoho jiných modelů z kolekce) a oživené o nabíraný hedvábný tyl. Co na ně říkáte vy?

Tvídová saka nesmí chybět

Mezi tradiční kousky módního domu Chanel bezesporu patří tvídová saka. Nebylo tak velkým překvapením, že se objevila i v kolekci jaro-léto 2022.

Nás zaujal především model, který kombinuje tvíd s elegantní krajkou. Sako i sukně jsou zdobené křišťálovými knoflíky, kterých si nelze nevšimnout. Dále se v kolekci objevují kabátové tvídové šaty, které vynikají především v jarních barvách malinové, blankytně modré a v barvě slonovinové kosti.

Celá módní show je převážně přijata kladně, někteří ji dokonce považují za vůbec nejúspěšnější z celého Haute Couture Fashion Weeku v Paříži, jiní však namítají, že uvést přehlídku jízdou na koni je pouze laciný akt s touho po zviditelnění, který do „high fashion“ nepatří.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.