Karl Lagerfeld

Karl Otto Lagerfeld byl jedním z nejvýznamnějších módních návrhářů 20. století.

Karl Otto Lagerfeldt (✱1933, ✟ 2019) » Jaký byl životní příbeh Karla Lagerfelda?

Karl Otto Lagerfeldt. Tak znělo celé jméno jednoho z nejuznávanějších módních návrhářů. O roce narození Lagerfelda se často diskutovalo. Ve zveřejněném rodném listu totiž stojí rok narození 1933. Karl ale tuto informaci pravidelně vyvracel s tím, že se narodil až v roce 1938. V roce 1953 se s matkou přestěhoval do Paříže, kde si šel pevně za svým snem stát se módním návrhářem. Pár let poté se zúčastnil soutěže o nejlepší návrh kabátu (zajímavost: soutěže se tehdy zúčastnil také Yves Saint – Laurent), díky které byl svému snu o krůček blíže a získal práci u Balmaina.

„Nemám rád standardizovanou krásu – bez zvláštností žádná krása není.“

Rok 1982 & Chanel

Rok 1982 se stal důležitým milníkem především módního domu Chanel. Tehdy totiž začala spolupráce, která trvala až do letošního roku. Karl Lagerfeld byl módním ředitelem značky Chanel a neustále přicházel s něčím novým a především pro značku Chanel také netradičním.

„Na fotkách mám rád to, že zachytí okamžik, který je navždy pryč a který se nedá zopakovat“

Díla Lagerfelda okouzlila celebrity a módní domy

Kreativita tohoto módního návrháře nebrala konce. Spolupracoval mimo jiné také se značkou Fendi a Chloé. V roce 2004 dokonce vytvořil kolekci pro značku H&M. Kolekce byla po pouhých dvou dnech absolutně vyprodána. Karla milovaly také světové celebrity jako např. Madonna, Kylie Minogue, nebo šéfredaktorka módního časopisu Vogue – Anna Wintour.

Karl Lagerfeld a jeho dieta

Karl Lagerfeld se realizoval i v jiných disciplínách. Za zmínku rozhodně stojí jeho knižní počin The Karl Lagerfeld Diet z roku 2005, ve které zmapoval svou cestu k vysněné postavě. Tuto knihu Karl připravil ve spolupráci s doktorem Jean-Claude Houdretem, s jehož pomocí se Karlovi podařilo během 13 měsíců zhubnout 40 kg. Hlavním motivem k takto výraznému úbytku hmotnosti byla móda – Karlovým snem bylo oblékat se do úchvatných modelů módní návrhářky Hedi Slimane – které jsou ovšem určené velmi štíhlým jedincům.

Dlouhodobá nemoc mu byla osudnou

Důvod úmrtí této módní ikony byla rakovina slinivky břišní, která Karla sužovala v posledních měsících života. Jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších módních ikon zemřel dne 19. 2. 2019 v Pařížské nemocnici.

„Lidé, kteří říkají, že včerejšek byl lepší než dnešek, naprosto znehodnocují svou vlastní existenci.

Přečtěte si články o Karl Lagerfeldovi!

Karl Lagerfeld - Nejnovější zprávy a novinky: