Módní obchody v době koronaviru zachraňuje online nakupování

Prvních pár měsíců tohoto roku nezačalo zrovna nejlépe. Celosvětová pandemie COVID – 19 ovlivňuje životy všech, včetně podnikatelů a módních obchodů, které musely být z důvodu nouzového stavu okamžitě uzavřeny. Uzavření obchodů pro mnohé značky znamená velký problém z důvodu poklesu tržeb místy až na nulu. Spolehnout se mohou pouze na své e-shopy, které jsou jedinou záchranou v této složité situaci. 

Lidé berou e-shopy útokem

I přesto, že jsme všichni v karanténě a naše outfity se skládají především z volnočasových kousků, e-shopy oblíbených značek nestrádají, lidé je berou útokem a objednávají ve velkém. Velký nárůst objednávek zaznamenala například značka H&M. Ostatně i česká mutace H&M e-shopu patří v segmentu online módy k nejpopulárnějším volbám českých zákazníků i přesto, že doručení trvá 4 – 5 dnů, na což tuzemští zákazníci rozhodně nejsou z jiných e-shopů zvyklí.

Lákadlo v podobě dopravy zdarma

Kdo by nevyužil nákupů, když je vám nabídnuta sleva a k tomu ještě doprava zdarma, že? Přesně na to internetové obchody s módou spoléhají. Mnohé tak zavedli akci na dopravu zdarma už pár dnů po uzavření svých kamenných prodejen.

Módní e-shopy s dopravou zdarma

  • H&M e-shop – doprava zdarma & 100 dní vrácení zdarma
  • Bibloo – doprava zdarma, 60 dní na vrácení a -20 % sleva na vše
  • Zalando – doprava zdarma, 30 dní na vrácení
  • AboutYou – doprava zdarma, 100 dní na vrácení zboží

Obchody budou mít výprodeje

Od pondělí 27. dubna je dle vyjádření vlády ČR povoleno znovuotevření provozoven do 2 500 metrů čtverečních, mimo provozoven, které jsou součástí obchodních center nad 5 000 metrů čtverečních (s výjimkou těch, které mají samostatné vchody zvenku).

https://www.instagram.com/p/B_W2MEAHXku/

Vzhledem k tomu, že jarní kolekce módních značek neměla dostatečný prostor, s nejvyšší pravděpodobností se dočkáme rovnou sezónních výprodejů. Oblečení ze zimních a jarních kolekcích by se obchodům válela ve skladech. Aby alespoň částečně vyrovnali náklady na výrobu těchto kousků, dočkáme se tak velkých výprodejů ve výši až 50 %, které už někteří prodejci deklarují.

Foto: Facebook, Instagram Shutterstock.com.