Lidé si od pondělí budou moci zkoušet v kamenných prodejnách i obuv. Ale pouze s ponožkami

Vláda České republiky, která ústy ministerského předsedy Andreje Babiše dokázala zachránit již tisíce mrtvých, přišla s dalším opatřením, které má zabránit šíření koronavirové epidemie. Vláda přikázala nosit ponožky i do sandálů – jedině tak si totiž budou moci lidé vyzkoušet obuv v obchodech. V sobotu to sdělil superministr Karel Havlíček, který má v gesci zatím Ministerstvo dopravy a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

View this post on Instagram

Cože? Ponožky v sandálech doteď nařízený nebyly?

A post shared by Dominik Feri (@choco_afro) on

Od pondělí 27. dubna je dle čtvrtečního vyjádření vlády ČR povoleno znovuotevření provozoven do 2 500 metrů čtverečních. Povolení se ovšem nevztahuje na provozovny, které jsou součástí obchodních center nad 5 000 metrů čtverečních – výjimkou jsou ty, které mají samostatné vchody zvenku. Musejí ovšem dodržet zvýšené hygienické požadavky na provoz, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví na svém webu.

Ministerstvo zdravotnictví v pátek uvedlo, že zkoušení oblečení ovšem povoleno zatím nebude. Zkušební kabinky tak nebudou pro zákazníky zpřístupněny, což je vskutku při nákupu oblečení „offline“ trochu problematické. Nicméně v prohlášení nebyla vůbec zmíněná obuv. Celou situaci, která zaváněla nedorozuměním, naštěstí zachránil Karel Havlíček.

„Boty se zkoušet mohou, ne však na holou nohu, což platilo většinou i do teď. A lidé si musí předtím dezinfikovat ruce,“

uvedl Havlíček, čímž vnesl světlo do nejasných vyjádřeních kolegů z rezortu zdravotnictví.

Doba trvání tohoto opatření zatím není jasná, nechceme-li ovšem riskovat jakékoliv problémy se strážci zákona, bude jistě příhodné letošní jaro a léto nosit ponožky v sandálech.

Foto: Shutterstock.com, Instagram.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.