Mnohdy špatně pochopený trend, který nesluší starším ženám. Jak nosit mikrosukně a proč je zkusit vyměnit za klasické mini?

Psal se rok 2000, kterému se říkalo doba Y2K. V kurzu byla zpěvačka Britney Spears a celý módní svět zběsile kopíroval její osobitý styl, který nebyl zrovna decentní. O 22 let později zde máme navrátilce z módních trendů dekády Y2K, které se dostaly zpět na vrchol. Jedním z nich jsou mikrosukně. Mají své kouzlo, co říkáte?

Když mini nestačí, přijde mikro

Obléknout si minisukni chce pořádnou dávku odvahy a sebevědomí. Málo žen si je může dovolit obléknout, protože všechny víme, že celulitida se nevyhýbá žádné z nás.

Pokud ale chodíte pravidelně do fitka nebo si aspoň jdete občas zaběhat či provozujete-li jiný sport, pak si tento kousek jistě můžete dovolit. Mini sukně začaly být opět populární. Často je ale ženy vyměňují ještě za její kratší verzi – mikrosukni.

Foto: Shutterstock

Mikrosukně jako špatně pochopený trend. Na co si dát pozor?

Důležité je zmínit, že mikrosukně může být špatně pochopený módní trend. Jejich velmi krátký střih je nutné správně sladit se zbylou částí vašeho outfitu.

Držte se pravidla – málo je někdy více. Když už tak chcete vyzkoušet trend mikrosukně, vsaďte na top, který není tolik vyzývavý. Ideálně to jsou košile volného střihu, které se hodí i místo sáčka na chladnější dny a k mikro střihu sukně perfektně ladí. Vystačíte si ale i s obyčejným basic tričkem, pomocí kterého vykouzlíte nedbale elegantní look.

Hlavní pravidlo zní: vyhýbejte se topům s výrazným výstřihem. Nechcete přeci působit lacině, že? Kombinace odvážného topu s mikrosukní je zkrátka nevhodná a pak opravdu hovoříme o špatně pochopeném trendu.

Jak se vyhnout módnímu faux pas?

Znáte tu legendární scénu herečky Marilyn Monroe z filmu Slaměný vdovec, kdy si stoupla na kanál a vítr zvedl její odvážné bílé šaty? Ve filmech to přípustné je, v reálném životě by se ale mohlo jednat o módní faux pas a také porušení pravidel etikety. Naštěstí to má jednoduché řešení.

Vsaďte na mikrosukně z tvrdších materiálů jako je například denim, koženka nebo kvalitní bavlna. Vyhýbejte se vzdušným materiálům, které jsou neposedné.

Foto: Shutterstock

Baleríny, mokasíny i tenisky

Velkou výhodou velmi krátkého střihu sukně je, že vám opticky prodlouží nohy. Pak už ani není nutné si přidávat centrimetry s pomocí ultra vysokých podpatků. Dopřejte si pohodlí v elegantních balerínách, stylových mokasínech nebo neformálních teniskách.

Foto: Shutterstock

S čím mikrosukni nejraději ladíte vy?

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.